دبیركل اوپك:

تلاش اوپك برای حفظ تعادل و ثبات بازار نفت ادامه دارد

تلاش اوپك برای حفظ تعادل و ثبات بازار نفت ادامه دارد

ایزو وب: دبیركل اوپك بر تداوم تلاش ها و اقدام های اوپك برای برقراری تعادل بین عرضه و تقاضای نفت در بازارهای جهانی نفت تاكید نمود.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، محمد سانوسی باركیندو در حاشیه كنفرانس و نمایشگاه بین المللی نفت و گاز ابوظبی (ADIPEC) در گفت وگو با شبكه خبری سی ان بی سی اظهار نمود: نوسان قیمت نفت خام در بازارهای جهانی به سبب تشدید نگرانی ها در آستانه برگزاری صدو هفتاد و پنجمین نشست عادی وزیران نفت و انرژی سازمان كشورهای صادركننده نفت (اوپك) در وین است.
وی افزود: آنچه حالا شاهد آن هستیم به گمان من، نوسانی عادی است كه به صورت معمول در آستانه نزدیك شدن به نشست های وزارتی اوپك اتفاق می افتد.
دبیركل اوپك تصریح كرد: مقرر است نشست وزیران نفت و انرژی اوپك و نشست مشترك اوپك و غیراوپك در ایام ششم و هفتم دسامبر در وین برگزار شود، این بازه زمانی تا ماه دسامبر، دوره ای از تشویش را برای سهامداران و فعالان بازار به دنبال دارد.
باركیندو اظهار داشت: عربستان سعودی بعنوان بزرگترین تولیدكننده اوپك، تلاش خودرا بر ثبات بازار متمركز كرده است. بازاری كه چند سال است با نبود توازن میان عرضه و تقاضا دست و پنجه نرم می كند.
وی با تاكید بر این كه ما بر اهداف كلیدی و شفاف خود متمركز هستیم، اظهار داشت: ما همچنان با مشاركت بازارهای خود برای بازگرداندن تعادل به بازار تلاش می نماییم و تابحال باز در این زمینه دستاوردهایی داشته ایم.
اوپك در هفته های اخیر بیانیه های متعددی را در خصوص اعلام آمادگی خود برای انجام هر اقدامی برای كاهش عرضه و رشد قیمت ها منتشر نموده است.
تولیدكننگان عضو و غیرعضو اوپك در سال ۲۰۱۶ میلادی و با هدف پشتیبانی از قیمت ها در بازار، به یك توافقنامه تاریخی برای كاهش مشترك تولید تا سقف یك میلیون و ۸۰۰ بشكه در روز رسیدند.
در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی، این راهبرد تا حدودی تعدیل شد، اما با سقوط دوباره قیمت نفت خام، عربستان از آمادگی دوباره خود برای كاهش ۵۰۰ هزار بشكه در روز در ماه دسامبر آگاهی داد. بااینكه همكاری روسیه این دفعه در هاله ای از ابهام قرار دارد.
الكساندر نواك، وزیر انرژی روسیه، روز چهارشنبه عنوان كرد: هنوز تصمیمی در خصوص تغییر حجم تولید نفت كشور گرفته نشده است. معتقدیم كه بی ثباتی در بازار باید مطالعه و بررسی شود.
نواك همین طور درباره هر گونه اقدام یكجانبه كه منجر به ایجاد تلاطم و واكنش فعالان بازار شود آگهی داد.
وی اظهار داشت: روسیه تابحال در ماه نوامبر تولید نفت خودرا تا ۲۰ هزار بشكه در روز نسبت به سطوح ماه اكتبر كاهش داده است.

1397/08/24
20:06:12
5.0 / 5
1927
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web