از سوی گمرك بازرگان انجام شد؛

بازداشت ۱۷ نفر به افترا قاچاق انسان، كشفیات قاچاق انسان ۱۹۶ نفر

بازداشت ۱۷ نفر به افترا قاچاق انسان، كشفیات قاچاق انسان ۱۹۶ نفر

ایزو وب: ماموران گمرك مرز بازرگان طی ۷ عملیات موفق به كشف و شناسایی ۱۷ مورد قاچاق انسان شدند كه بر این اساس كشفیات قاچاق انسان از ابتدای سال به ۱۹۶ نفر رسید.به گزارش ایزو وب به نقل از گمرك ایران با رصد ماموران گمرك مرز بازرگان ۱۷مورد قاچاق انسان طی چند عملیات جداگانه در ایام اخیر، شناسایی و كشف شد و بدین ترتیب كشفیات قاچاق انسان از ابتدای سال جاری تا كنون به ۱۹۶ تن رسید.
بر اساس این گزارش این ماموران در یك عملیات با رصد یك محموله صادراتی به مقصد تركیه بعد از مشكوك شدن به كامیون با استفاده از ایكس ری به بازرسی محموله اقدام نمودند و متوجه مخفی شدن چند نفر در بار این كامیون شدند.
ماموران گمرك مرز بازرگان در یك عملیات با رصد یك كامیون به مقصد تركیه و بعد از تطبیق اطلاعات محموله به آن مشكوك شدند و با استفاده از دستگاه ایكس ری محموله را كه بار آن روده گاوی بود اسكن كرده و به بازرسی آن اقدام نمودند. ماموران این گمرك موفق شدند در این عملیات ۳ نفر را كه در بین بار در كامیون مخفی شده بودند شناسایی كنند. این افراد تبعه یكی از كشورهای همسایه بودند.
ماموران گمرك مرز بازرگان در یك عملیات دیگر با رصد یك محموله ترانزیتی از مبدأ ازبكستان موفق به كشف قاچاق ۳ انسان شدند كه با مخفی شدن در بین كامیون قصد داشتند از مرز ایران خارج شوند، این كامیون حامل پوست گاو به مقصد تركیه بود.
این ماموران در عملیات دیگری با هوشیاری كامل و رصد محوطه خروجی و كنترل دقیق محل خروج كامیون ها متوجه چندین نفر شدند كه با پنهان شدن در لابه لای تریلی های خروجی قصد داشتند، غیرقانونی از كشور خارج شوند. این ۵ نفر هم تبعه یكی از كشورهای همسایه بود كه در این عملیات دستگیرشد.
بر اساس این گزارش ماموران گمرك مرز بازرگان در عملیات مشابه دیگری یك فرد ایرانی را شناسایی و دستگیر كردند كه با پنهان شدن در لابه لای تریلی های خروجی قصد داشت از كشور خارج شود.
ماموران این گمرك در یك عملیات دیگر با كمك تجهیزات گمركی و دستگاه ایكس ری موفق به كشف و شناسایی دو مورد قاچاق انسان شدند. این دو نفر كه تبعه یكی ازكشورهای همسایه هستند با مخفی شدن در بار كشمش یك كامیون به مقصد تركیه قصد خروج از كشور را داشتند.
بر اساس این گزارش ماموران این گمرك در بار یك دستگاه تریلر خروجی به مقصد تركیه با محموله شیشه موفق به كشف یك مورد قاچاق انسان شدند. این فرد كه تبعه پاكستان است قصد داشت به صورت غیر مجاز از ایران خارج شود.
آخرین عملیات كشف ماموران گمرك مرز بازرگان در ایام اخیر كشف دو مورد قاچاق انسان دریك كامیون خروجی به مقصد تركیه بود. این دو نفر كه تبعه ایران هستند با مخفی شدن دریك محموله سنگ معدن قصد خروج از مرز را داشتند كه با هوشیاری و رصد ماموران گمرك شناسایی و دستگیرشدند. تمامی این افراد بعد از دستگیری از جانب گمرك ایران به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
بر اساس آخرین آمارها از كشفیات قاچاق انسان در مرزهای گمركی، كشفیات قاچاق انسان از ابتدای سال جاری تا كنون به ۱۹۷ نفر رسیده است. گمرك مرز بازرگان یكی از گمركات پیشتاز كشور در كشفیات قاچاق انسان است.

1397/07/19
13:50:39
5.0 / 5
1616
تگهای خبر: تجهیزات , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web