نیویورك جای لندن را بعنوان جذاب ترین قطب مالی جهان گرفت

نیویورك جای لندن را بعنوان جذاب ترین قطب مالی جهان گرفت

ایزو وب: با افزایش خروج موسسات مالی از لندن به علت بریگزیت، نیویورك جای این شهر را بعنوان جداب ترین مركز مالی جهان گرفت.


به گزارش ایزو وب به نقل از رویترز، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اصلی ترین ریسك بر سر فعالیت های مالی شهر لندن است چون كه احیانا بانك های مستقر در این شهر، دسترسی خود به بازار مشترك اتحادیه اروپا را كه بزرگ ترین اتحادیه تجاری جهان است از دست خواهند داد.
بنابر نتایج شاخص مراكز مالی سال ۲۰۱۸ كه بر مبنای معیارهایی چون زیرساهت ها و دسترسی به بازارهای جهانی، ۱۰۰ شهر مالی جهان را رده بندی كرده است، نیویورك موفق شد جای لندن را بگیرد و دو شهر آسیایی هنگ كنگ و سنگاپور در رده های سوم و چهارم قرار گرفتنه اند.
مارك ییندل- از دست اندركاران تهیه این شاخص اظهار داشت: روز به روز به تاریخ خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نزدیك تر می شویم با این وجود هنوز مشخص نمی باشد كه لندن می خواهد با این مساله چگونه كنار بیاید. ترس از دست دادن كسب وكار در سایر شهرهای اتحادیه اروپا سبب كاهش رقابت پذیری لندن شده است.
از سال ۲۰۱۶ كه انگلیس تصمیم به ترك اتحادیه اروپا گرفت بعضی از بزرگ ترین و مهم ترین مراكز مالی جهان تصمیم به ترك لندن و انتقال مقر فعالیت های خود به دیگر شهرهای اروپایی اقتاده اند. احتمال می رود بین ۳۵۰۰ تا ۱۲ هزار شغل در رابطه با صنایع مالی در لندن بعد از بریگزیت از بین برود.
خدمات مالی بزرگ ترین مالیات دهنده به دولت در میان صنایع مختلف انگلیس است و ۱۲ درصد تولید ناخالص داخلی انگلیس را تشكیل می دهد.1397/06/22
16:53:58
5.0 / 5
1486
تگهای خبر: بازار , بانك , تجاری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web