قیمت سكه آتی به مرز ۴ میلیون تومان رسید

قیمت سكه آتی به مرز ۴ میلیون تومان رسید

ایزو وب: قیمت سكه آتی تحویل دی ماه ۱۳۹۷ به بیش از ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید، همینطور قیمت سكه آتی تحویل شهریور ماه سال ۱۳۹۷ بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا سكه طلا در بورس كالای ایران در سه نماد دی، آبان و شهریور در قالب معاملات آتی مورد معامله قرار می گیرد كه كمترین قیمت آن مربوط به سكه آتی تحویل شهریور ماه است كه اخیرا به بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.
هم اكنون قیمت سكه تمام بهار آزادی در بازار آتی سكه در بورس كالا در نماد تحویل دی ماه سال ۱۳۹۷ به بیش از ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده است، همینطور قیمت سكه آتی تحویل آبان ماه قیمت ۳ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان را تجربه می كند.
قرارداد آتی، توافق نامه ای در خصوص خرید و فروش یك دارایی در زمان معین در آینده و با قیمت مشخص است. به عبارت دیگر در بازار آتی، خرید و فروش دارایی پایه قرارداد برپایه توافق نامه ای كه به قرارداد استاندارد تبدیل گشته است، صورت می گیرد كه در آن به دارایی با مشخصات خاصی اشاره می گردد.
در بازارهای آتی الزامی نیست كه كالا یا دارایی به صورت فیزیكی رد و بدل شود و برخلاف بازارهای نقدی، انتقال مالكیت فوری دارایی مطرح نمی گردد. ازاین رو در این بازارها بدون در نظر گرفتن این كه فرد مالك دارایی باشد یا نباشد، قراردادها قابل خرید و فروش هستند. برخلاف بازارهای نقد كه پشتوانه آن تحویل دارایی است، بازارهای معاملات آتی مبتنی بر تسویه نقدی است و یكی از اهداف آن، خرید و فروش دارایی در آینده است.
قرارداد آتی قراردادی دو طرفه است و می توانیم بدون در اختیار داشتن كالا همین الان كالا با مشخصات معین را بفروشیم و در آینده (پس از چند ماه) آن را با قیمتی كه اكنون توافق كردیم تحویل دهیم و پول آن را دریافت نماییم.1397/05/01
13:14:41
5.0 / 5
2241
تگهای خبر: آینده , بازار , بورس , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web