یك مقام مسئول؛

۷۰۰ هزار تن انواع آبزیان از دریا صید شد

۷۰۰ هزار تن انواع آبزیان از دریا صید شد

ایزو وب: معاون سازمان شیلات ایران با اشاره به اختصاص ۷۰۰ هزار تن انواع آبزیان از دریا در سال۹۶ از اختصاص۴۵میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی و لایروبی بنادر ماهیگیری سیستان و بلوچستان و هرمزگان خبرداد.به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، شاپور كاكولكی تصریح كرد: سال قبل بیش از ۷۰۰ هزار تن انواع آبزیان از دریا صید كردیم كه این میزان صید، تا آخر برنامه ششم توسعه هدفگذاری شده بود.
وی با اشاره به اینكه از ۷۰۰ هزار تن صید آبزی در دریا حدود ۱۵۰ هزار تن آن مربوط به آب های اقیانوس هند است، اظهار داشت: شناورهای ایران برای صید به آب های دور در سال ۹۶ پس از ۲۵ تا ۳۵ روز صید، با ظرفیت كامل بازگشتند.
معاون سازمان شیلات ایران تغییرات آب و هوایی را علت افزایش صید دانست و اظهار داشت: سال قبل ماهی تون به آب های ایران نزدیك شده بودند و صید وضعیت خوبی داشت و هزینه كارگری هم كاهش پیدا كرد.
وی درباره لایروبی و نگهداری بنادر ماهیگیری كشور هم اضافه كرد: در سفر استانی رییس جمهوری به استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان اعتبارات خوبی برای لایروبی و نگهداری بنادر ماهیگیری مصوب شد به صورتی كه در استان سیستان و بلوچستان نزدیك به ۳۵ میلیارد تومان به بنادر بریس و رمین برای سال ۹۷ تخصیص یافت.
كاكولكی اضافه كرد: از محل سفر استانی رییس جمهوری به استان هرمزگان هم حدود ۱۰ میلیارد تومان برای لایروبی بنادر این استان اختصاص داده شد.
وی اظهار داشت: ما برای منطقه آزاد تجاری آبادان هم توانستیم اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان به منظور ساخت و بازسازی اسكله آبادان جذب نماییم كه این رقم از سایر منابع و خارج از اعتبارات شیلات تامین شده است.
معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران با بیان این كه در كشور ۷۰ بندر و ۱۹۰ مركز تخلیه آبزیان موجود است، تصریح كرد: بخشی از این بنادر دچار فرسودگی هستند و هر ۱۰ تا ۱۵ سال نیاز به نوسازی دارند.

1397/04/09
20:29:15
5.0 / 5
2242
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web