بهبود عملكرد اقتصادی روسیه با وجود تحریم ها

بهبود عملكرد اقتصادی روسیه با وجود تحریم ها

ایزو وب: طبق آمارهای تازه انتشار یافته از اقتصاد روسیه در ماه آوریل، خرده فروشی و دستمزدها رشد داشته اند و نرخ بیكاری هم كاهش یافته است.


به گزارش ایزو وب به نقل از رویترز، آمارهای منتشرشده توسط دفتر آمار روسیه نشان داده است تحریم های آمریكا ضد روسیه آثار كمی بر روی بنیادهای اقتصادی این كشور داشته است. با گذشت ۲ سال از ركود اقتصادی ناشی از تحریم ها و كاهش بهای نفت، روبل موفق شده است به ثبات نسبی برسد و بهای مواد خام هم در بازارهای جهانی رو به افزایش است كه خبر خوبی برای اقتصاد روسیه به حساب می آید.
در بخش خرده فروشی كه شاخصه ای كلیدی برای تعیین تقاضای مصرف كننده به حساب می آید و از محركه های اصلی رشد اقتصادی می باشد در دوازده ماه منتهی به اوریل ۲۰۱۸ رشدی ۲.۴ درصدی داشته است. هم چنین سرمایه گذاری هم در مدت مشابه با رشد ۳.۶ درصدی مواجه بوده است.
دفتر تحقیقات اقتصادی " كپیتال اكونومیست" اظهار داشت: تازه ترین آمارهای انتشار یافته از فعالیت های اقتصادی روسیه نشان داده است رشد اقتصادی روسیه در آغاز شروع سه ماهه دوم سال به ۱.۵ درصد رسیده است. این آمارها هم چنین نشان داده است تحریم های آمریكا ضد این كشور و كاهش ارزش روبل آثار كمی داشته اند.
به قول بانك مركزی روسیه، انتظار می رود رشد اقتصادی امسال روسیه بین ۱.۵ تا ۲ درصد باشد. این كشور سال قبل رشد ۱.۵ درصدی را تجربه نمود. دستمزدهای واقعی با پیشی گرفتن از رشد ۵.۹ درصدی پیش بینی شده كارشناسان افزایشی ۷.۸ درصدی داشته است.
نرخ بیكاری هم از ۵ درصد در ۱۲ ماهه منتهی به ماه مارس به ۴.۹ درصد در دوازده ماه منتهی به ماه آوریل رسیده است.1397/03/12
14:04:53
5.0 / 5
1772
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web