بانك ملی اوكراین در بیانیه ای اعلام كرد

بدون كمك های صندوق بین المللی پول نجات نخواهیم یافت

بدون كمك های صندوق بین المللی پول نجات نخواهیم یافت

ایزو وب: بانك ملی اوكراین در گزارش خود ادعا نمود افزایش همكاری با صندوق بین المللی پول برای ثبات مالی كلان این كشور حیاتی می باشد.


به گزارش ایزو وب به نقل از اوراسیا، بانك ملی اوكراین اعلام نمود: تاخیر در برداشتن گام های لازم برای همكاری با تامین مالی كنندگان، فرصت افزایش منابع لازم بازپرداخت بدهی های دولت در سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ را محدود می كند، ازاین رو بانك ملی تقویت تلاش های مشترك با صندوق بین المللی پول را برای دستیابی به ثبات مالی در سطح كلان ضروری می داند.

بانك ملی اوكراین انتظار دارد امسال صندوق بین المللی پول و سایر شركای آن ۲ میلیارد دلار وام در اختیار این كشور قرار دهند و حجم ذخایر بین المللی این كشور به ۲۱.۶ میلیارد دلار برسد. پیشتر ولادیمیر گرویسمان- نخست وزیر اوكراین- گفته بود مهم ترین فشار روی اقتصاد این كشور بدهی ۶۵ میلیارد دلاری آن است كه عموما در بازه زمانی ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ بوجود آمده است. در مارس ۲۰۱۸ اوكراین ۱.۴ میلیارد دلار از بدهی های خارجی خویش را پرداخت كرد.
شرط تداوم همكاری صندوق با اوكراین، تصویب قانون مبارزه با فساد طبق سفارش های كمیسیون " ونیز" است، همینطور دولت باید بهای گاز را افزایش دهد و مكانیسمی برای اطمینان از تطابق خودكار قیمت ها با بازارهای جهانی تولید كند. بنابر اعلام شورای " آتلانتیك"، خاتمه دادن به همكاری با صندوق بین المللی پول سبب كاهش چشمگیر ارزش واحد پول این كشور خواهد شد.
پیشتر اوراسیا گزارش داده بود همه كارشناسان اوكراینی همكاری با صندوق را مثبت ارزیابی نمی كنند. ویكتور شارشوسكی یكی از این اقتصاددانان است كه معتقد می باشد تخصیص یك بسته ارزی دیگر تنها سبب بدتر شدن اوضاع این كشور خواهد شد.

1397/02/01
12:46:54
5.0 / 5
1654
تگهای خبر: اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web