جهانگیری در جلسه ستاد ساماندهی مسائل ارزی:

اجازه نمی دهیم زندگی میلیون هاایرانی توسط عده ای سودجو صدمه ببیند

اجازه نمی دهیم زندگی میلیون هاایرانی توسط عده ای سودجو صدمه ببیند

ایزو وب: معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: نظام بانكی كشور باید با برنامه ریزی و مدیریت نقدینگی موجود كشور به جامعه اطمینان دهد كه ارزش دارایی های مردم حفظ خواهد شد.به گزارش ایزو وب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری بامداد امروز (دوشنبه) در جلسه ستاد اقتصادی ساماندهی مسائل ارزی كشور تصریح كرد: حفظ ذخایر و منابع بانك مركزی به عنوان پس انداز ملی از اولویت های دولت می باشد كه با اجرای سیاست های ارزی اتخاذ شده این مقصود حاصل خواهد شد.
وی لزوم هدایت نقدینگی كشور به سمت تولید و بازار سرمایه را خاطرنشان كرد و اظهار داشت: دولت اجازه نمی دهد زندگی میلیون ها ایرانی متأثر از نوسانات ارزی توسط برخی افراد سودجو صدمه ببیند.
جهانگیری از بانك مركزی خواست با تولید حساب سپرده گذاری سكه همانند سپرده گذاری ارزی در بانك ها اقدام لازم را انجام دهد تا مردم بتوانند با سپرده گذاری طلا و سكه نزد بانك ها سود این سپرده گذاری ها را هم دریافت كنند.
رییس كل بانك مركزی هم با اشاره به میزان پیش فروش سكه و استقبال مردم در ایام اخیر اظهار داشت: برای از بین بردن حباب قیمت در بازار طلا و سكه بانك مركزی به پیش فروش سكه ادامه خواهد داد.
در این جلسه كه وزرای اقتصاد و دارایی، بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، صنعت، معدن و تجارت و روسای سازمان برنامه و بودجه و بانك مركزی و معاون اقتصادی رییس جمهور و دستیار ارشد اقتصادی رییس جمهور حضور داشتند پیرامون نحوه عرضه و قیمت سكه در بازار و تخصیص مابه التفاوت واردات دارو و كالاهای اساسی بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
در این جلسه همینطور مقرر شد قیمت دارو با عنایت به پرداخت مابه التفاوت ۴۰۰ تومانی به ازای هر دلار برای واردات دارو افزایش پیدا نكند.

1397/01/27
15:58:28
5.0 / 5
1757
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , سود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web