در معاملات تالار شیشه ای رخ داد

كاهش فشار عرضه در آخرین یكشنبه سال

كاهش فشار عرضه در آخرین یكشنبه سال

به گزارش ایزو وب در حالی بورس تهران آخرین یكشنبه سال ۱۳۹۶ را پشت سر می گذارد كه بازگشایی نماد بانك صادرات هنوز روی كلیت جو تالار شیشه ای تاثیر دارد.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا در حالیكه در خلال هفته های گذشته فشار عرضه سبب كاهش قیمت سهم ها شد، امروز هم نوسان گیران بازار برای خرید سهام بانك صادرات ایران كه به دلیل زیان ده بودن تا نصف قیمت اسمی كاهش قیمت داشته صف كشیدند.

در حالی بورس تهران آخرین یكشنبه سال ۱۳۹۶ را پشت سر می گذارد كه موضوعاتی مانند تحریم ها، برجام و نرخ دلار بر معاملات بازار سهام سایه دارد و خیلی از معامله گران بازار سرمایه منتظرند تا با روشن شدن این موضوعات برای سرمایه گذاری خود تصمیم گیری كنند.

امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی ۲۴۲ واحد رشد كرد و به رقم ۹۵ هزار و ۸۱۹ واحدی رسید. شاخص كل هم وزن هم با ۸۱ واحد رشد عدد ۱۷ هزار و ۱۴۹ واحدی را تجربه نمود. شاخص آزاد شناور بعد از ۴۰۲ واحد رشد رقم ۱۰۲ هزار و ۴۱۹ را تجربه نمود و شاخص بازار اول و دوم ۲۱۱ و ۳۰۹ واحد افزایش یافتند.

امروز بار دیگر نماد معاملاتی بانك صادرات ایران بیشترین تاثیر را روی دماسنج بازار سرمایه داشت. این سهم امروز هم با صف خرید میلیونی همراه شد و توانست در قیمت آخرین معامله و قیمت پایانی ۴.۸۶ درصد رشد داشته باشد و همچنان به قیمت ۵۶ تومان و یك ریال و معادل حدد ۴۴ تومان پایین تر از قیمت اسمی مورد داد و ستد قرار گرفت.

پس از بانك صادرات ایران، سرمایه گذاری غدیر، بانك ملت و آسان پرداخت پرشین بیشترین تاثیر افزاینده را روی شاخص كل داشتند و در طرف مقابل فولاد مباركه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی مبین به ترتیب با ۳۲، ۲۷ و ۱۹ واحد تاثیر، بیشترین نقش كاهنده را روی نماگر بازار سرمایه داشتند.

در گروه فلزات اساسی قیمت خیلی از سهم ها كمتر از یك درصد رشد كرد و تعدادی هم كمتر از یك درصد نوسان رو به پایین داشتند. در گروه خودرو و ساخت قطعات هم امروز تعداد زیادی از نمادها، شاهد روند رو به رشدی بودند در این گروه ۱۸۴ میلیون سهم به ارزش نزدیك به ۲۰ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. در گروه فرآورده ةای نفتی، كك و سوخت هسته ای هم بیشتر نمادها كمتر از یك درصد نوسان رو به بالا یا پایین داشتند.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۲۵۰ میلیارد تومان دست یافت كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۹۳۹ میلیون سهم و اوراق مالی طی ۵۰ هزار و ۱۰۴ نوبت داد و ستد بود. آیفكس هم ۱۱.۱ واحد رشد كرد و رقم ۱۰۹۰ واحد ی را تجربه نمود. ارزش معاملات فرابورس ایران به عدد ۸۱۱ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۲۲۵ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه نمود. 

1396/12/27
14:38:09
5.0 / 5
1826
تگهای خبر: بانك , بورس , سهام , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web