بزرگترین مشكل در كشور اختتام كسب وكار است

بزرگترین مشكل در كشور اختتام كسب وكار است

ایزو وب: مدیر كل ثبت شركت ها و موسسات غیرتجاری كل كشور اظهار داشت: هم اكنون بزرگترین مشكل ما در كشور اختتام كسب و كار است؛ نبود اختتام صحیح در حوزه كسب و كارها سبب شده در حوزه رقابت پذیری با مشكل روبه رو شویم.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، مرتضی ادب ظهر امروز در اختتامیه پنجمین همایش ملی توسعه پایدار با رویكرد بهبود محیط كسب و كار اظهار نمود: مبحث رتبه كسب و كار در بانك جهانی یك مبحث كمی مرتبط با صحت و سهولت بوده اما این موارد فقط ابزار بوده است؟ آیا ما به تنهایی فقط با یك ابزار می توانیم به هدف خود دست پیدا كنیم؟

وی ادامه داد: در حوزه توسعه پایدار باید بگویم كلمه توسعه در كنار پایدار مباحث بسیار جدی دارد اما این توسعه را به دو طریق تبین كردند، یعنی ما شاخص رشد توسعه ای و هم شاخص رشد اقتصادی داریم یعنی اینكه بتوانیم زیرساخت لازم را تولید نماییم.

مدیركل ثبت شركت ها و موسسات غیرتجاری كل كشور اضافه كرد: نگه داری كسب و كار در كشور ما امری مهم است، اینكه در كشور ما روزانه چه تعداد شركت به ثبت می رسد كمك به زیرساخت های ما می كند اما در بخش شركت داری مطرح می گردد.

ادب تصریح كرد: ما در حوزه قوانین در حوزه سهولت قوانین خوبی را داریم آیا در حوزه نگهداری كسب و كار هم قانونی داریم؟

وی با اشاره به اینكه هم اكنون بزرگترین مشكل ما در كشور اختتام كسب و كار است، اظهار داشت: نبود اختتام صحیح در حوزه كسب و كارها سبب شده در حوزه رقابت پذیری با مشكل روبه رو شویم.

مدیركل ثبت شركت ها و موسسات غیرتجاری كل كشور افزود: اگر می خواهیم وارد یك كسب و كار شویم لازم است بدانیم كه دیگران در این شغل چه تجربه هایی داشته اند و به صورت مشخص در رتبه ظاهری كسب و كار ما این امر را مشاهده نمی نماییم.

ادب تصریح كرد: بخشی از شكست های ما در پروژه ها عدم استفاده از تجربیات است، ما در تجارت فرامرزی صحبت و سمینارهای بسیاری برگزار كردیم اما در حوزه تجارت خارجی تا این میزان قوی نیستیم.
1396/12/10
17:06:57
5.0 / 5
1867
تگهای خبر: توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web