كلاهبرداری با لاك طلا!

كلاهبرداری با لاك طلا!

ایزو وب: عضو هیات مدیره انجمن تولیدكنندگان و فروشندگان طلا و جواهر با بیان اخطار به مردم نسبت به خرید كالایی تحت عنوان ˮلاك طلاˮ اظهار داشت: به هیچ وجه در لاك هایی تحت این عنوان، طلا وجود ندارد و صرفا ترفندی برای گران فروشی و جلب توجه مردم توسط سوءاستفاده كنندگان است.محمد كشتی آرای در گفت وگو با ایسنا درباره فروش "لاك های طلا" در بازار اظهار نمود: به هیچ وجه در چنین كالایی طلا وجود ندارد و مردم باید نسبت به خرید آن هوشیار باشند. بعضی از فضای به وجود آمده بعد از افزایش قیمت سكه و طلا سوءاستفاده كرده و با ترفندهای مختلف، تلاش در گران فروشی و جلب توجه مردم دارند.

وی اضافه كرد: بعد از اینكه اخباری مرتبط با فروش لاك طلا انتشار یافت، بلافاصله بررسی های خویش را در مورد وجود طلا در چنین لاك هایی انجام دادیم و با آزمایش این كالا و مخلوط كردن آن با اسید سولفوریك و اسید كلریدریك متوجه شدیم كه چنین مساله ای صحت ندارد و به هیچ وجه در این لاك ها طلا وجود ندارد.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدكنندگان و فروشندگان طلا و جواهر با اشاره به اینكه در لاك های طلا نوعی رنگ های شیمیایی همانند اكلیل به كار برده شده كه رنگی طلایی دارند، بیان كرد: این ذرات شیمیایی كه همانند الكل هستند برق مخصوصی به رنگ طلا دارند و مردم باید توجه داشته باشند كه هر چیزی كه اسم طلا دارد به معنای به كار بردن طلا در آن نیست و در مورد كالای مذكور، ساخت شیمیایی به رنگ طلا به كار گرفته شده است.

كشتی آرای ادامه داد: برپایه سنجش صورت گرفته مواد شیمیایی مربوطه را با اسیدها مخلوط كردیم كه اگر طلا در این لاك ها وجود داشت باید براده های آن ته نشین می شد اما ادعای مربوطه كذب بود و هیچ گونه طلایی در این محصول به كار گرفته نشده است.

بختیار علم بیگی ـ رئیس هیات مدیره انجمن تولیدكنندگان فرآورده های شوینده، آرایشی و بهداشتی ـ هم در ایت رابطه به ایسنا اظهار داشت: به صورت حتم مجوز واردات در این خصوص داده نشده و لاك های طلا كه در سطح بازار به فروش می رسد، قاچاق است.

وی اظهار داشت: درخواست مكتوب خویش را برای جمع آوری لاك های طلا به ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز ارسال خواهیم كرد تا اقدامات مقتضی در این رابطه صورت گیرد.1396/12/02
09:17:44
5.0 / 5
1837
تگهای خبر: تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web