ساخت تجهیزات و ابزار پیشرفته در دستور کار ستاد علوم شناختی

ساخت تجهیزات و ابزار پیشرفته در دستور کار ستاد علوم شناختی

به گزارش ایزو وب، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان اظهار داشت: پشتیبانی از طراحی، تولید و ساخت ابزارها و تجهیزات پیشرفته درحوزه علوم شناختی برای تامین نیازهای داخلی و کاهش وابستگی ها با همکاری پژوهشگران، اساتید و گروههای پیشران از اولویت های این ستاد محسوب می شود.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، دکتر"سید محمد مهدوی" در جلسه هم اندیشی با مسئولان و دست اندرکاران لابراتوار علوم شناختی دانشگاه اصفهان با تشریح اهداف و سیاست های راهبردی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی اظهار داشت: این ستاد آماده است تا در قالب اهداف تعیین شده به سیاست های حمایتی خود برای توسعه کارهای تحقیقاتی، آموزشی، ترویجی و تخصصی از لابراتوار علوم شناختی دانشگاه اصفهان ادامه دهد.
به نقل از روابط عمومی ستاد علوم شناختی، وی اشاره کرد: یکی از برنامه ها برای جلب مشارکت و همکاری اساتید و پژوهشگران برای فعالیت در عرصه علوم و فناوری های شناختی، تشکیل هسته های پژوهشی در مراکز علمی و دانشگاهی است و در این جهت تا حالا ۲۲ هسته پژوهشی در این مراکز با حمایت های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ایجاد و فعال شده اند.
وی همین طور اظهار داشت: تا حالا بیش از ۵۰ انجمن دانشجویی در عرصه علوم شناختی در مراکز دانشگاهی و علمی ایجاد و ستاد در نظر دارد فعالیت این حوزه دانشجویی در دانشگاه اصفهان را افزایش دهد.
دکتر مهدوی پشتیبانی از طراحی، تولید و ساخت ابزارها و تجهیزات پیشرفته در عرصه علوم شناختی برای تامین نیازهای داخلی و کاهش وابستگی ها با همکاری پژوهشگران، اساتید و گروههای پیشران را از اولویت های ستاد برشمرد و اظهار داشت: با تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان، فعالان حوزه های علوم و فناوری های شناختی در قالب اجرای پروژه های تحقیق و توسعه در صورت قابلیت اثرگذاری ملی، فناوری های رو به آینده، ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز توسعه فناوری از امکان و تسهیلات معافیت اعتبار مالیاتی دانش بنیان بهره مند خواهند شد.
در ادامه این جلسه دکتر "ماهگل توکلی" رئیس لابراتوار علوم شناختی دانشگاه اصفهان گزارشی از فعالیت ها و اقدامات این مرکز در عرصه شناختی را ارائه داد و خواهان افزایش حمایت های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی شد.
لابراتوار علوم شناختی دانشگاه اصفهان با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ایجاد و افتتاح شد و تمامی تجهیزات و دستگاهها در لابراتوار نیز با مشارکت و حمایت این ستاد خریداری و نصب شده است.
منبع:

1403/03/18
01:07:04
5.0 / 5
157
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web