فعالیت و ادامه سامانه های بارشی تا پایان خردادماه در کشور

فعالیت و ادامه سامانه های بارشی تا پایان خردادماه در کشور

ایزو وب: برمبنای پیش بینی های سازمان هواشناسی، فعالیت سامانه های بارشی تا پایان خرداد ماه ادامه داشته و بارش رگباری باران، تگرگ، رعد و برق در خیلی از نقاط و ارتفاعات کشور پیش بینی می شود.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، باتوجه به پیش بینی سازمان هواشناسی، امروز (چهارشنبه، شانزدهم خردادماه) در شرق گیلان، مازندران، ارتفاعات استانهای قزوین، البرز، تهران، سمنان، برخی نقاط استانهای خراسان رضوی، مرکزی، قم نیمه شمالی اصفهان، جنوب استانهای زنجان و آذربایجان غربی، شمال استانهای کردستان و همدان، جنوب سیستان و بلوچستان رگبار و رعدوبرق وزش باد شدید موقت، گاهی گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.
بر اساس این گزارش، این وضعیت جوی فردا (پنجشنبه، هفدهم خردادماه) در بعضی نقاط استانهای کردستان، همدان، مرکزی، قم، یزد، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، اصفهان، چهار محال و بختیاری، شرق گیلان، مازندران، ارتفاعات استانهای قزوین، البرز و تهران رخ خواهد داد.
جمعه و شنبه در بعضی نقاط شمال غرب، ارتفاعات مرکزی البرز و ارتفاعات مرکزی زاگرس، غرب یزد، برخی نقاط استانهای کرمان و هرمزگان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شمال و شرق فارس و یکشنبه (۲۰ خرداد) در شمال غرب برخی نقاط غرب و استانهای واقع در دامنه های مرکزی زاگرس در ساعات پس از ظهر و اوایل شب رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، گاهی گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.
همچنین، آسمان تهران فردا صاف، پس از ظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک، احتمال رگبار و رعدوبرق با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد جمعه (۱۸ خرداد) صاف تا قسمتی قسمتی ابری، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه ۹و ۸ درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه ۴۶ دمای درجه سانتیگراد خنک ترین و گرم ترین مرکز استانها پیش بینی می شود.
ناپایداری های جوی تا پایان خرداد ادامه دارند
بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی، فعالیت سامانه بارش های جوی تا پایان خرداد ماه ادامه داشته و بارش رگباری باران، تگرگ، رعد و برق در خیلی از نقاط و ارتفاعات کشور پیش بینی می شود. همین طور استانهای شمال غربی کشور طی این مدت مستعدترین نقاط برای دریافت رگبار و رعدوبرق خواهند بود و در بیشتر روزها شاهد رگبار و رعدوبرق در بعضی مناطق این استانها خواهیم بود.
لازم به ذکر است؛ در سایر نقاط نیمه غربی و نوار شمالی کشور نیز وقوع رگبار و رعدوبرق دور از انتظار نیست که شدت بارش ها در ارتفاعات بوده و احتمال تگرگ، صاعقه و سیلاب در ارتفاعات شمال غرب و البرز بسیار بالا خواهد بود.


منبع:

1403/03/17
00:37:53
5.0 / 5
154
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web