یك مقام مسئول تأكید كرد؛

اجرای مهندسی ارزش و تعیین تکلیف پروژه های مسکوت

اجرای مهندسی ارزش و تعیین تکلیف پروژه های مسکوت

به گزارش ایزو وب، فاطمه سادات حمیدیان براجرای مهندسی ارزش برروی پروژه های تطویل شده وتعیین تکلیف پروژه های مسکوت ازطریق پیاده سازی مهندسی ارزش بر روی آن هاوبرنامه ریزی ارزش بر روی پروژه هاتعریف شده تأکیدکرد.به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ششمین جلسه هم اندیشی مهندسی ارزش با حضور رئیس مرکز توسعه سیاست های راهبردی وزارت راه و شهرسازی و متخصصین، مدیران کل و نمایندگان مهندسی ارزش سازمان های تابعه وزارت راه و شهرسازی تشکیل شد.
فاطمه سادات حمیدیان رئیس مرکز توسعه و سیاستهای راهبردی در این نشست بر اهمیت پیگیری و تعیین تکلیف پروژه های مسکوت تاکید کرد و از آنها خواست پروژه هایی که به طول انجامیده و نیمه کاره مانده اند را از راه مهندسی ارزش ارزیابی مجدد کنند.
حمیدیان تاکید کرد: با عنایت به منابع محدود، انجام برنامه ریزی ارزش بر روی پروژه های جدید لازم است.
وی اضافه کرد: سال جاری سازمان بنادر با تجربه خوب و صرفه جویی ۱۰۰۰ میلیاردی که در سه پروژه بنادر ریگ، دیلم و گناوه داشت، به شروع پروژه چهارم تحت عنوان شانتینگ یارد بندر امام خمینی اقدام نمود که در این پروژه سایر شرکت ها و سازمان های وزارت راه هم حضور خواهند داشت تا سازمان بنادر بر تعهدات خود بر مبنای صورت جلسات گذشته عمل کند.
همچنین شرکت ساخت و گسترش زیرساخت های کشور گزارشی اجمالی از دو پروژه راه آهن درود- خرم آباد – اندیمشک و پروژه راه آهن بم-جیرفت عرضه داد که با اتمام پیاده سازی مهندسی ارزش بر روی این پروژه ها مبلغ صرفه جویی آنها هم در آینده نزدیک مشخص می شود.
همچنین سازمان مجری ساختمان ها و تأسیسات دولتی و عمومی گزارشی از مهندسی ارزش بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی شهرستان بناب عرضه داد که در این پروژه هم از دو سازمان و شرکت متبوع دعوت شده بود.
رئیس مرکز توسعه سیاست های راهبردی وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: با عنایت به محدودیت منابع و تقارن با فصل بودجه مرکز توسعه و سیاست های راهبردی مهندسی ارزش و مدیریت ارزش پروژه ها حائز اهمیت می باشد.
همچنین اهداف و چشم انداز مبحث مورد اشاره تشریح شد. از طرفی به سایر اقدامات در سال گذشته اشاره شد که مبحث مهندسی ارزش از فاز مطالعه خارج شده و به عینیت رسیده است و تا کنون بیشتر از ۱۰ پروژه در سازمان بنادر و دریانوردی و ۴ پروژه درشرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به مرحله اجرا رسیده است و میانگین ۳۰ درصد در هر یک از این پروژه ها صرفه جویی در هزینه ساخت ارزیابی شده است.
گفتنی است طی دو سال گذشته با تغییر نگاهی که درموضوعات مهندسی ارزش صورت گرفته پروژه های مهندسی ارزش به مرحله اجرا رسیده است.

1401/11/05
13:06:36
5.0 / 5
240
تگهای خبر: آینده , تخصص , توسعه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web