ذخایر روغن پالم مالزی افزایش یافت!

ذخایر روغن پالم مالزی افزایش یافت!

ایزو وب: نظرسنجی رویترز در روز جمعه نشان داد که ذخایر روغن پالم مالزی در آخر آوریل احیانا برای نخستین بار در 6 ماه گذشته با افزایش تولید و واردات افزایش پیدا کرد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، برمبنای تخمین افرادی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند، ذخایر با ۵.۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱.۵۵ میلیون تن رسید که بالاترین میزان از ژانویه است.
تولید در دومین تولیدکننده بزرگ جهان با ۴.۹ درصد افزایش در اوج پنج ماهه ۱.۴۸ میلیون تنی تعیین شد و صادرات احیانا با ۵.۶ درصد کاهش به ۱.۲ میلیون تن رسیده است، در صورتیکه واردات حدودا ۱۲ درصد بالا رفته و به ۹۵ هزار تن رسیده است.
البته مفسرین کاهش شدیدتر بین ۱۳.۶ تا ۱۶ درصد در صادرات تخمین زده اند برای اینکه خریداران مهم مانند چین، هند و اروپا در بحبوحه افزایش قیمت ها، خرید خودرا کاهش داده اند.
تقاضای صادراتی برای روغن پالم مالزی بعد از آن افزوده شد که یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان اندونزی در ماه گذشته بمنظور مهار افزایش قیمت روغن های پخت وپز، صادرات را بطور موقت ممنوع کرد. صادرات از اندونزی با ۱.۳ میلیون تن کاهش به ۱.۵ میلیون تن خواهد رسید که منجر به افزایش موجودی در ماه می خواهد شد.
با این وجود، تاجران و مفسرین گفتند که این ممنوعیت که از ۲۸ آوریل به اجرا درآمد و قیمت های معیار را به بالاترین حد خود رساند و تنها برای چند هفته ادامه خواهد داشت برای اینکه اندونزی برای تامین مالی برنامه بیودیزل خود به مالیات های صادراتی متکی است.
منبع:

1401/02/17
20:21:09
5.0 / 5
209
تگهای خبر: تولید , شركت , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web