گزارش ایزو وب؛

۹۷۴ هزار فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار هستند

۹۷۴ هزار فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار هستند

به گزارش ایزو وب بررسی سهم جمعیت بیکار تحصیلکرده از مجموع جمعیت بیکار کشور نشان داده است که در پاییز سال جاری ۴۲.۳ درصد بیکاران کشور فارغ التحصیل دانشگاهی بوده اند.بررسی تازه ترین آمار در ارتباط با وضعیت نیروی کار در ارتباط با پاییز سال ۱۴۰۰ که از جانب مرکز آمار ایران عرضه شده نشان داده است که ۹۷۴ هزار و ۵۱۸ نفر از جمعیت فارغ التحصیلان کشور، بیکار هستند؛ یعنی در پاییز سال جاری ۱۳.۸ درصد از کل جمعیت فعال فارغ التحصیل آموزش عالی، بیکار بوده اند.
همچنین ۴۹۸ هزار و ۶۶۷ نفر از این جمعیت را مردان و ۴۷۵ هزار و ۸۵۱ نفر را زنان به خود اختصاص می دهند؛ از نظر درصدی هم نرخ بیکاری فارغ التحصیلان گروه مردان ۱۰.۱ درصد و گروه زنان ۲۲.۶ درصد است.
نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در گروه مردان در پاییز سالجاری نسبت به پاییز سال ۹۹، ۰.۲ درصد و در گروه زنان ۰.۸ درصد کاهش را نشان داده است.
۴۰.۳ درصد از بیکاران کشور، فارغ التحصیل دانشگاهی هستند
همچنین هم اکنون ۲ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۹۷۹ نفر بیکار در کشور داریم که بررسی سهم «جمعیت بیکار تحصیلکرده از مجموع جمعیت بیکار کشور» از آن حکایت می کند که ۴۲.۳ درصد بیکاران کشور، در گروه فارغ التحصیلان آموزش عالی قرار دارند که این سهم در پاییز سال ۹۹، معادل ۴۰.۲ درصد بود.
البته سهم «جمعیت شاغل فارغ التحصیل از کل شاغلان» با رشد مواجه بوده به صورتی که این سهم ۰.۸ درصد افزایش داشته است؛ اما نسبت رشد جمعیت بیکار فارغ التحصیل همچنان طی سالهای گذشته بیشتر از رشد جمعیت شاغل فارغ التحصیل است. تعداد کل بیکاران کشور (۱۵ ساله و بیشتر) ۲ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۶۰۴ نفر تعداد فارغ التحصیلان بیکار ۹۷۴ هزار و ۵۱۸ نفر تعداد فارغ التحصیلان بیکار زن ۴۷۵ هزار و ۸۵۱ نفر تعداد فارغ التحصیلان بیکار مرد ۴۹۸ هزار و ۶۶۷ نفر

1400/11/02
15:45:21
5.0 / 5
273
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web