سخنگوی كمیسیون تلفیق بودجه:

درآمدهای نفتی در بودجه سال آینده

درآمدهای نفتی در بودجه سال آینده

به گزارش ایزو وب سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: درآمدهای نفتی کشور در بودجه سال آینده ۲۹/۸ میلیارد دلار است.به گزارش ایزو وب به نقل از صداوسیما، رحیم زارع در حاشیه جلسه امروز شنبه کمیسیون تلفیق در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: اولین نشست بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش منابع و درآمدها با حضور وزرای نفت و اقتصاد و دارایی و معاونان سازمان برنامه و بودجه برگزار گردید.
وی اضافه کرد: محور اصلی مذاکرات ما، بخش درآمدی بودجه بود؛ مسؤلان سازمان برنامه و بودجه به تفکیک توضیح دادند که منابع بودجه عمومی ۱۳۷۲ هزار میلیارد تومان است که ۶۶۴ هزار میلیارد تومان آن در ارتباط با مالیات، حقوق گمرکی و سود سهام شرکت ها، ۴۰۸ هزار میلیارد تومان واگذاری دارایی سرمایه ای مثل نفت و گاز و پتروشیمی و ۲۹۹ هزار میلیارد تومان هم در ارتباط با منابع حاصل از واگذاری دارایی های مالی و استقراض از صندوق توسعه است.
در خصوص منابع حاصل از فروش نفت هم اظهار داشت: با عنایت به توضیحات وزیر نفت، درآمدهای نفتی ما ۲۹/۸ میلیارد دلار است که ۱۱/۹ آن سهم صندوق توسعه ملی، ۱۳/۶ میلیارد دلار سهم دولت در بودجه عمومی و ۴/۳ میلیارد دلار هم سهم نفت از محل فروش نفت گاز و میعانات گازی است.
زارع خاطرنشان کرد: نمایندگان دسخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ر حوزه پیشبینی فروش نفت در بودجه سال جاری یعنی ۱/۲ میلیون بشکه در روز با نرخ ۶۰ دلار و نرخ تسعیر ارز ۲۳ هزار تومان حدودا قانع هستند.
وی افزود: بررسی بخش های درآمدی و هزینه ای لایحه بودجه با عنایت به حساسیت های مجلس بخصوص در مورد نرخ ارز ترجیحی در حوزه دارو، گندم و کالاهای اساسی و تبصره ۱۴ امکان دارد بیشتر از ۳ هفته به طول خواهد انجامد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ خاطرنشان کرد: بیشتر از ۳ هزار پیشنهاد از جانب نمایندگان مطرح گردیده است.


منبع:

1400/10/25
22:24:05
5.0 / 5
288
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , توسعه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web