لوازم خانگی، صدرنشین قاچاق

لوازم خانگی، صدرنشین قاچاق

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران اظهار داشت که بیشترین کالای قاچاق کشف شده در نیمه اول امسال، لوازم خانگی، انواع لاستیک خودرو و لوازم آرایشی و بهداشتی بوده است.


سعید محمدی پور در گفت و گو با ایسنا، درباره کشف کالای قاچاق در شش ماهه اول امسال، اشاره کرد: در طول این مدت، ۳۵ هزار و ۹۰۴ بازرسی با تشکیل ۲۷۴ پرونده به ارزش ریالی بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان تشکیل شده که از نظر تعداد بازرسی ۹ درصد نسبت به شش ماهه اول سال قبل افزایش داشته است.
به گفته ی ایشان، بیشترین کالای قاچاق کشف شده، لوازم خانگی، انواع لاستیک خودرو، لوازم آرایشی و بهداشتی بوده است.
محمدی پور در ادامه با اشاره به انجام ۴۶۶ هزار و ۱۱۱ بازرسی در نیمه اول امسال، اظهار نمود: در نتیجه این بازرسی ها، ۴۰ هزار و ۲۸ پرونده به ارزش بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان تشکیل شده است. این تعداد بازرسی در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۳۱ درصد و از نظر تعداد پرونده ها ۲۱ درصد افزایش داشته است.
به گفته ی ایشان، بیشترین تخلفات کشف شده در بازرسی ها در زمینه مواد پروتئینی، نان، شکر، و مواد غذایی بوده است.
گرانفروشی در صدر شکایات
معاون نظارت و بازرسی همین طور از دریافت و بررسی ۲۲ هزار و ۱۰۷ مورد شکایت بوسیله تلفن یا بصورت حضوری در سازمان صمت استان تهران طی نیمه اول امسال آگاهی داد و اظهار داشت: در طول این مدت ۲۹ هزار و ۸۹۷ مورد گشت مشترک انجام شده که منجر به تشکیل ۵۱۷۶ پرونده به ارزش ریالی بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان شده است.
بگفته وی بیشترین شکایات ۱۲۴ درباب گرانفروشی، تقلب و نبودن برچسب قیمت بوده است.
گفتنی است که واردات لوازم خانگی از سال ۱۳۹۷ به کشور ممنوع می باشد، اما مشاهدات میدانی حاکی از وفور کالای قاچاق در بازار است و مقامات مسئول، همچون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نیز در این رابطه اظهار نظر نکرده اند.1400/07/22
14:47:09
5.0 / 5
205
تگهای خبر: بازار , سازمان , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web