شرط واکسنی برای سفرهای داخلی و خارجی

شرط واکسنی برای سفرهای داخلی و خارجی

ایزو وب: طی هفته های گذشته باتوجه به حجم بالای واردات واکسن و واکسیناسیون در کشور، قرار بود شرط واکسینه شدن مردم برای ارائه خدمات و مجوز انجام تعدادی از فعالیت ها مورد توجه قرار بگیرد و یکی از آنها سفرهای داخلی و خارجی است.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، در ماه های گذشته در کشورهای مختلف مجوز حضور مردم در مکان هایی مانند ورزشگاه ها، سینماها و... و انجام کارهای مختلف مانند سفرهای داخلی و خارجی به افرادی داده می شود که هر دو دز واکسن را دریافت کرده باشند. در ایران نیز طی هفته های گذشته حجم بسیار زیادی واکسن از مبادی مختلف به کشور وارد شده و واکسسیناسیون به سرعت در حال انجام می باشد.

از سوی دیگر در هفته های اخیر مباحثی دراین زمینه و شرطی شدن همین فعالیت ها برای برای واکسینه شده ها و کسانی که واکسن کرونا دریافت نکرده اند مطرح گردیده است.

رضا نفیسی -رییس مرکز تدوین مقررات ایمنی حمل و نقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی - در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: اجرای سیستم هوشمند کرونا مدتی است مورد بحث و بررسی قرار گرفته و برمبنای آن مقرر شده، اطلاعات افرادی که هر دو دز واکسن را دریافت کرده اند، وارد این سیستم شود و محدودیت های کرونائی مانند ممنوعیت های سفر برای آنها لغو شده و کم شود.

وی اضافه کرد: به شکلی که اگر این افراد واکسینه شده خواستند برای سفر با وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطار، اتوبوس، هواپیما یا خودروی شخصی خود اقدام نمایند، مشکلی برای آنها وجود نداشته باشد بتوانند این کار را انجام دهند و حتی بدون مشکل به سفرهای خارجی بروند.

البته قبل از این نیز بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز با اشاره به اتمام واکسیناسیون در ایران تا بهمن ماه امسال در این زمینه اظهار داشته بود: گاهی شایعاتی درباب خوب نبودن واکسن مطرح می شود در صورتیکه تزریق واکسن واجب است و سفارش می شود همه مردم، واکسن را دریافت نمایند. در آینده ملاک برای ارائه خدمات در هتل ها و بانکها و دریافت بلیت هواپیما و اتوبوس، ارائه کارت واکسن لازم خواهد بود بدین سبب اگر کسی واکسن تزریق نکند ممکنست خیلی از این خدمات را دریافت نکند.

حالا خبرهایی انتشار یافته که اورژانس کشور، داشتن کارت واکسن و دریافت هر دو دز واکسن کرونا را شرط و ضرورتی برای دریافت خدماتی مانند خدمات بانکی و مجوزی برای دریافت بلیت هواپیما و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی و انجام سفرهای خارجی اعلام نمود و باید دید در آینده با افزایش واکسیناسیون در کشور اجرای این طرح در کشور در امتداد ترغیب مردم برای دریافت واکسن و تسریع واکسیناسیون در کشور از اهمیت بالایی برخوردارست.

منبع:

1400/06/30
08:24:29
5.0 / 5
193
تگهای خبر: آموزش , آینده , بانك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web