در مقایسه با ۵ ماهه سال ۱۳۹۹ صورت گرفت

زیان سنگین قطعی برق، روی دوش صنایع فولادی

زیان سنگین قطعی برق، روی دوش صنایع فولادی

ایزو وب: آمار تولید فولادی ها نشان میدهد که از شروع سال جاری تا اختتام مردادماه، تمامی فرآورده های فولادی شامل شمش، مقاطع تخت و طویل، محصولات و آهن اسفنجی با افت میزان تولید نسبت به پنج ماهه ابتدایی سال قبل روبرو شده اند؛ این آمار تماما منفی، ثمره قطعی برقی صنایع فولادی است.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، برمبنای آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اختیار ایسنا، قرار گرفت، طی پنج ماهه سال جاری ۱۰ میلیون و ۸۲۸ هزار تن شمش فولادی (اسلب، بیلت و بلوم) تولید شده است که نسبت به ۱۲ میلیون و ۳۵۴ هزار تن تولید شده در زمان مشابه سال ۱۳۹۹، کاهش ۱۲ درصدی را نشان میدهد.
همچنین میزان تولید کل مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی وسایر مقاطع) در کشور طی پنج ماهه سال جاری با افت هفت درصدی نسبت به زمان مشابه سال گذشته، چهار میلیون و ۲۹۶ هزار تن بوده است. گفتنی است طی پنج ماه نخست سال قبل چهار میلیون و ۶۱۱ هزار تن از این مقاطع طویل تولید شده بود.
تولید کل مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، ورق سرد و ورق پوششدار) نیز در مدت مذکور سال جاری نسبت به پنج ماهه ابتدایی سال گذشته، ۱۶ درصد کمتر شده و از سه میلیون و ۹۲۹ هزار تن به سه میلیون و ۲۸۵ هزار تن رسیده و بیشترین میزان کاهش تولید این گزارش را به خود مختص کرده است.
از ابتدای سال جاری تا اختتام مردا ماه، تولید محصولات فولادی نیز معادل هفت میلیون و ۵۸۱ هزار تن ثبت شده که نسبت به میزان تولید آن در زمان مشابه سال قبل (هشت میلیون و ۵۴۰ هزار تن)، ۱۱ درصد کمتر است.
بر اساس آمار پایین ترین میزان افت تولید در این مقایسه آماری متعلق به تولید آهن اسفنجی است که با کاهش چهار درصدی، در مجموع پنج ماهه سال جاری به ۱۲ میلیون و ۳۶۰ هزار تن رسیده است. میزان تولید این محصول معدنی در زمان مشابه سال قبل معادل ۱۲ میلیون و ۸۸۳ هزار تن بوده است.
لازم به ذکر است که از این مقدار تولید فولادی ها در پنج ماه نخست امسال، بیش از سه میلیون تن شمش فولادی، بیش از یک میلیون تن محصولات فولادی و بیش از یک میلیون و ۳۰۰ تن مقاطع طویل فولادی صادر شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل به ترتیب ۳۹، ۸۸ و ۸۳ درصد افزایش داشته است؛ اما بیشترین افزایش میزان صادرات متعلق به مقاطع تخت فولادی و آهن اسفنجی است که به ترتیب ۱۱۴ درصد و ۱۹۰ درصد افزایش صادرات را نسبت به زمان مشابه سال گذشته، ثبت کرده اند.
منبع:

1400/06/27
11:07:41
5.0 / 5
219
تگهای خبر: تولید , صادرات , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web