سقوط نفت با احیای تولید آمریکا

سقوط نفت با احیای تولید آمریکا

ایزو وب: نفت روز جمعه در پی احیا شدن میزان بیشتری از تولید خلیج مکزیکوی آمریکا کاهش قیمت پیدا کرد اما هر دو شاخص در راه ثبت رشد هفتگی بیش از سه درصد قرار دارند.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت با ۳۵ سنت معادل ۰.۵ درصد کاهش، به ۷۵ دلار و ۳۲ سنت در هر بشکه رسید و رشد ۲۱ سنتی روز پنج شنبه را از دست داد.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۴۲ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش، به ۷۲ دلار و ۱۹ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز گذشته بدون تغییر بسته شده بود.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA در این زمینه اظهار داشت: قیمت نفت بعد از بازگشت تدریجی تولید نفت آمریکا و عادی نشدن مصرف سوخت در آسیا در شرایطی که برخی از کشورها همچنان با شیوع واریانت دلتا در کشمکش هستند، اندکی ضعیف شده است. اما با وجود ضعفی که در سراسر بازارهای کالا مشاهده می شود و ناشی از قوی شدن ارزش دلار آمریکاست، قیمتهای نفت هفته خوبی دیگری را پشت سر می گذارند.

هر دو شاخص در راه ثبت بیش از سه درصد رشد هفتگی قرار دارند. احیای تدریجی تولید خلیج مکزیکو بعد از طوفان قدرتمند آیدا که به تاسیسات نفتی منطقه در اوت خسارت زد و بعد از عبور طوفان گرمسیری نیکلاس در هفته جاری از قیمتها پشتیبانی کرد.

دلار روز جمعه به بالاترین حد سه هفته اخیر صعود کرد و قیمت نفت را برای واردکنندگان گرانتر کرد.

تا روز پنج شنبه بعد از گذشت دو هفته و نیم از وقوع طوفان آیدا، ۲۸ درصد از تولید نفت خلیج مکزیکوی آمریکا همچنان متوقف مانده بود.

آمار مقدمات اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد صادرات نفت آمریکا در سپتامبر به ۲.۳۴ تا ۲.۶۲ میلیون بشکه در روز در مقایسه با سه میلیون بشکه در روز در اواخر اوت کاهش پیدا کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، آمار سازمان JODI هم نشان داد صادرات نفت عربستان سعودی در ژوییه به بالاترین میزان از ژانویه صعود کرده و این کشور در ژوییه ۶.۳۲۷ میلیون بشکه در روز نفت صادر کرده است. مجموعا صادرات عربستان سعودی شامل فرآورده های نفتی به ۶.۶۵ میلیون بشکه در روز رسید. این افزایش در امتداد توافق ژوییه اعضای اوپک پلاس برای تسهیل محدودیت تولید حاصل شده است.
1400/06/26
15:12:21
5.0 / 5
185
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web