بررسی طرح تمدید برنامه ششم در کمیسیون برنامه

بررسی طرح تمدید برنامه ششم در کمیسیون برنامه

ایزو وب: سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح تمدید یک ساله برنامه ششم توسعه آگاهی داد.


محمد مهدی مفتح در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: در این نشست طرح اصلاح ماده 124 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه و یا همان تمدید یک ساله این برنامه بررسی و قرار شد این طرح در جلسه ای با حضور میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه مورد بررسی بیشتر قرار گیرد تا در صورت لزوم دولت برای تمدید یک ساله برنامه ششم توسعه کشور لایحه ای به مجلس تقدیم کند.
وی افزود: البته باتوجه به اختتام قانون برنامه پنجساله ششم و تدوین برنامه هفتم قرار شد کمیته ای در کمیسیون برنامه تشکیل گردد تا ضمن بررسی میزان اجرای مواد برنامه ششم، نقاط ضعف و قوت آنرا شناسایی کند همین طور در تدوین و بررسی برنامه هفتم موفق تر عمل شود.
مفتح در ادامه به بررسی لایحه اصلاح قانون استفاده متوازن از امکانات کشور برای ارتقای سطح مناطق کمتر توسعه یافته در این جلسه اشاره و اظهار نمود: این لایحه جهت بررسی بیشتر به کمیته برنامه ریزی، آمایش و آمار کمیسیون ارسال شد.
وی افزود: همین طور طرح توسعه و مانع زدایی از صنعت برق کشور بعنوان کمیسیون فرعی با حضور مسئولان وزارتخانه های نیرو و نفت بررسی گردید. در این طرح، راه حل حل مشکلات صنعت برق در قالب برداشت از صندوق توسعه ملی و کمک وزارت نفت با پرداخت گاز به نیروگاه ها و سایر تسهیلات بیان شده که به سبب گستردگی محتوای آن موضوع به کمیته مربوطه جهت بررسی بیشتر ارجاع شد.
مفتح در آخر اظهار داشت که اعضای هیئت تحقیق و تفحص از دریافت و پرداخت حقوق های نجومی نیز مشخص شدند.
منبع:

1400/06/17
12:01:19
5.0 / 5
39
تگهای خبر: توسعه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web