وزیر پیشنهادی اقتصاد را بشناسید

وزیر پیشنهادی اقتصاد را بشناسید

ایزو وب: احسان خاندوزی که هم اکنون نایب رییس کمیسیون اقتصادی و نماینده مجلس یازدهم شورای اسلامی است، از طرف سید ابراهیم رئیسی بعنوان وزیر اقتصادی پیشنهادی دولت سیزدهم به مجلس معرفی شده است.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، امروز رییس جمهور فهرست وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم را به مجلس شورای اسلامی معرفی نمود که در این فهرست، احسان خاندوزی بعنوان وزیر امور اقتصادی و دارایی معرفی شده است.
خاندوزی دکتری اقتصاد دارد و متولد ۲۳ شهریور ۱۳۵۹ در گرگان است که هم اکنون عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی است که در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی بعنوان نفر هفتم از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس از استان تهران برگزیده شد.
او عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم است که بعنوان نایب رییس در کمیسیون فعالیت می کند و تعدادی از طرح ها و لوایح اقتصادی که وی در مجلس امضا نموده است شامل طرح ساماندهی حقوق و دستمزد در بخش عمومی، اصلاح قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران، طرح مالیات بر عایدی سرمایه، طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک و طرح ساماندهی سهام عدالت می شود.

خاندوزی مقالات علمی و کتاب های گوناگون اقتصادی نوشته است که کتاب های تألیفی وی به شرح زیر است:
۱) خاندوزی سید احسان، مدینه عادله: مقدمه ای بر نظریه عدالت اقتصادی در قرآن، تألیف، انتشارات دانشگاهی، ۱۳۹۰/۰۴/۳۱
۲) خاندوزی سید احسان، درس های آخرین موج خصوصی سازی، تألیف، نشر آماره، ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
خاندوزی سید احسان، شاخصی برای عدالت، تألیف، انتشارات دانشگاهی، ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
سوابق پیشین اجرائی وزیر پیشنهادی رئیسی برای سکانداری وزارت اقتصاد نیز شامل مدیر کل اقتصادی سابق مرکز پژوهش های مجلس، استادیار دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی و مدیر گروه اقتصاد اسلامی دانشگاه، عضو هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت
کارشناس کمیسیون اقتصاد کلان و تجاری مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضویت در هسته اندیشه ورزی وزارت امور اقتصادی و دارایی، ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ تا ۱۳۹۸/۱۰/۳۰، عضویت در شورای پژوهشی سازمان امور مالیاتی در بازده ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ است.
خاندوزی درحالی بعنوان سکاندار وزارت امور اقتصادی و دارایی معرفی شده است که این وزارتخانه مهم اقتصادی کشور وظایف مختلفی چون ساماندهی و اصلاحات نظام مالیاتی، راهبری بازار سرمایه، تامین مالی داخلی و خارجی، سیاست گذاری و مدیریت بخش خصوصی، بهبود فضای کسب وکار، سامان دهی و سیاستگذاری صنعت بیمه برعهده دارد که وزیر این وزارتخانه باید توانمند و مسلط به حوزه های مختلف این وزارتخانه و مسائل اقتصادی و چگونگی حل و مدیریت آنها باشد.

منبع:

1400/05/21
01:03:50
5.0 / 5
198
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجاری , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web