نماینده گرمسار و آرادان در مجلس:

تبعیض دولت مقابل گرمسار و آرادان

تبعیض دولت مقابل گرمسار و آرادان

به گزارش ایزو وب نماینده گرمسار و آرادان در مجلس با اعلان اینکه 50 سال است که تمام مسئولان وعده آب شیرین گرمسار می دهند اما خبری نمی گردد، اظهار داشت: از رییس جمهور به خاطر تبعیض مقابل گرمسار انتقاد داریم.اردشیر مطهری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره مشکلات عشایر شهرستان های گرمسار، آرادان و شهر ایوان کی، بیان کرد: هفته گذشته سفر رییس امور عشایری کشور به آرادان و ایوان کی را شاهد بودیم که یکی از مصوبات این سفر، اختصاص ۱۰۰ مورد تسهیلات ارزان به عشایر برای کاهش مشکلاتشان در آرادان است.
وی با اشاره به اینکه امور عشایری همین طور ۵۰ دستگاه خورشیدی برای آب عشایر را اختصاص داده که هرکدام قیمتی معادل ۵۰ میلیون تومان دارند، اضافه کرد: مجوز استقلال تعاونی عشایر برای رفع مشکلات این قشر در حوزه تولید و فروش صادر گردیده است.
عملکرد ضعیف علوم پزشکی سمنان
عضو خانه ملت با اشاره به اینکه بازدید از وضعیت آبرسانی عشایر ایوان کی و آرادان صورت گرفته و از نزدیک مشکلات عشایر را به رییس امور عشایری کشور منتقل کردیم، ابراز کرد: خوشبختانه در حوزه عشایر اقدامات خوبی به ویژه در حوزه تامین آب صورت گرفته است.
مطهری درباره تجهیز بیمارستان معتمدی گرمسار نیز اظهار داشت: در دیدار با نمکی وزیر بهداشت برخی امکانات برای تجهیز بیمارستان ستاندن و برخی مشکلات ایوان کی نیز در این نشست عنوان شد هرچند تا کنون این مساله محقق نشده است برای اینکه علوم پزشکی سمنان ضعیف عمل می کند و مدیر این مجموعه آدم خوبی است اما در مدیریت ضعیف است چونکه ما حرکتی که بتواند جوابگوی مردم باشد، ندیده ایم اگر می شد در این یکسال مشکلات ایوان کی را درباره درمان بستر، حل می کردیم.
وی اضافه کرد: نماینده حق دخالت در عزل و نصب ندارد و ما اهتمام کرده ایم در یکسال اخیر دست به ترکیب مدیریتی نزنیم و مردم دیدند که در ادوار گذشته چطور مسئولان عوض می شدند و یک بنگاه دار و نمایشگاه دار، مسئول اداره عوض می کرد اما در یکسال اخیر تنها در اندازه اظهار نظر صحبت کرده ایم و اهتمام می شود که دخالتی صورت نگیرد چونکه آن موقع نمی توان از مسئولان مطالبه کرد و می بایست مشکلات را پوشاند.
آب شرب برای همه
نماینده گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: معتقدیم که تامین آب آشامیدنی برای مردم دیگرشهرستان ها هم بسیار عالی است و با این امر مشکل نداریم اما برابر اصل سوم بند سوم قانون اساسی تبعیض را ناروا می دانیم، پس ما نمی گوییم برای دیگر شهرستان ها چرا آب رسانی می کنید، ما می گوئیم به مشکلات گرمسار و آرادان و ایوان کی نیز رسیدگی شود.
مطهری با اشاره به اینکه میلیاردها تومان پول هزینه شد تا در یکسال بعد از سفر رییس جمهور آب سرخه شیرین شود و البته این مردم شریف حق دارند اما موضوع ما این است که گرمسار با ۵۰ کیلومتر فاصله از تهران ۵۰ سال است که هر مسئولی درباره آب شیرین آن وعده می دهد و هر نماینده ای که در مجلس آمد به خاطر رأی قول آب شیرین داد اما روز به روز وضعیت آب گرمسار بدتر شد، ما انتقادمان به شخص رییس جمهور است مگر گرمسار و آرادان جز وطن نیست؟
وی اضافه کرد: با این دولت و وضعیت هیچ انتظاری نباید داشت و فقط سیاه نمایی است، به من می گویند انتقاد نکن، مگر می شود که ساکت بود؟ مگر می شود که عدم رشد گرمسار، آرادان و ایوان کی را به این صورت غیرمنطقی دید و ساکت بود؟ همه مجموعه های نزدیک تهران را باید نگریست و با این منطقه مقایسه کرد آنها چه توسعه ای یافته اند و گرمسار چه توسعه ای؟
مشارکت بالای مردم
نماینده گرمسار و آرادان در مجلس در دیگر بخش سخنان خود با اشاره به اینکه آرادان در کشور پس از کرمان دومین مقام مشارکت را در انتخابات داشته است، اشاره کرد: این مساله باارزش است و رسالت مسئولان را درباره این مردم سنگین تر می کند چونکه آرادانی ها مردمان روزهای سخت هستند و با وجود مشکلات و معیشت و مسکن و بهداشت درمان، پای کار هستند و مشارکت بالایی داشته اند.
مطهری با اشاره به اینکه برخی آدم هایی هستند که آروغ های روشن فکری زده و تحلیلی هایی درباره آرادان می دهند حال آنکه آن تحلیلی که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند درباره انتخابات درست است چونکه آن سوی آبی ها دلشان برای ما نمی سوزد و از منابع و مسائلی که دارند برای توطئه چینی مقابل ایران اسلامی استفاده می نمایند.


منبع:

1400/04/20
13:18:54
5.0 / 5
219
تگهای خبر: توسعه , تولید , قیمت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web