با اعلام رئیس سازمان مالیاتی؛

آغاز ستاندن مالیات از مالكان خودرو های میلیاردی

آغاز ستاندن مالیات از مالكان خودرو های میلیاردی

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: اطلاعات کامل خودرو های لوکس برمبنای قانون بودجه امسال برای دریافت مالیات در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفت.به گزارش ایزو وب به نقل از صداوسیما، امیدعلی پارسا در حاشیه مراسم روز مالیات در جمع خبرنگاران اضافه کرد: بخشنامه اجرائی مربوط به مالیات بر خودرو های لوکس که قبلاً به دولت فرستاده شده بود روز گذشته در کمیسیون اقتصادی دولت به تصویب رسید.
وی با اشاره به اینکه در صورتیکه این بخشنامه در هیأت دولت تصویب و ابلاغ شود برای وصول تا بهمن سال جاری فرصت داریم، اظهار داشت: مالیات مشمول را به کسانی که مشمول این قانون می شوند اعلام می نماییم.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور همین طور درباره طرح جامع مالیاتی اضافه کرد: در سال ۹۹ کار بزرگی را نهایی کردیم و آن خروجی و هدف طرح جامع مالیاتی بود.

پارسا ضمن اشاره به این که پارینه حدود ۶۰ درصد خوداظهاری مردم را بدون رسیدگی پذیرفتیم و امروز حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار خوداظهاری مؤدیان مربوط به مشاغل خرد را که روز آخر خوداظهاری آن بود پذیرفتیم اظهار داشت: پارینه و امسال حدود ۸۰ درصد اظهارنامه های مردم را آن طور که خودشان گفتند پذیرفتیم بدین سبب سازمان امور مالیاتی تمرکز خودرا روی ۲۰ درصد بقیه گذاشته است.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور همین طور درباره سامانه مؤدیان و پایانه فروشگاهی نیز اظهار داشت: مقرر است اطلاعات همه کسب و کارهای کشور، بزرگ و کوچک، شهر و روستا، مشمول و غیر مشمول به سازمان امور مالیاتی وصل شود که این کار بزرگی است و بحث های فنی و پیچیده دارد.

وی ادامه داد: مهم تر از همه این ها همراهی مردم و ایجاد فضای فرهنگی مناسب برای اجرای این کار است.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور ضمن اشاره به این که اجرای این طرح بصورت تدریجی و در طول سال جاری انجام می شود اظهار داشت: این طرح تا آخر سال اجرا می گردد و طراحی ها و زیرساخت های آن انجام شده و درحال تکمیل است.

پارسا اظهار داشت: بر طبق این طرح در فروشگاه های تک کالایی مثل (فروشگاه های پوشاک و میوه فروشی) دستگاه کارت خوان به پایانه های فروشگاهی تبدیل می شود.

وی ادامه داد: ۷۰ درصد از کسب و کارها درحال اتصال به این سامانه تک کالایی هستند که با دستگاه کارت خوان موجود قابل تبدیل به پایانه فروشگاهی است.

1400/04/15
22:33:31
5.0 / 5
202
تگهای خبر: اقتصاد , سازمان , كارت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web