مهر خبر می دهد؛

نامه مرغداران به خاوازی

نامه مرغداران به خاوازی

به گزارش ایزو وب کانون سراسری مرغداران گوشتی در نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی خواهان بازبینی در قیمت مصوب مرغ با عنایت به افزایش نرخ مولفه های تولید شدند.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، کانون سراسری مرغداران گوشتی در نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی خواهان بازبینی در قیمت مصوب مرغ با قید فوریت شدند.
در متن این نامه آمده است؛
جناب آقای دکتر خاوازی
احتراماً به استحضار می رساند قیمت مؤلفه های تولید مرغ گوشتی امسال افزایش قابل توجهی داشته است و به علت برگزاری انتخابات و حساسیت های اجتماعی آن مبحث بازبینی قیمت مرغ تابحال در دستور کار قرار نگرفته است.
مزید اطلاع قیمت مصوب کنونی که در فروردین ماه ابلاغ شد قیمت در ارتباط با دیماه سال ۹۹ و بعد از افزایش قیمت ذرت و سویا بوده و افزایش هزینه های ۷ ماه اخیر بخصوص سال جدید در آن لحاظ نشده است.
با عنایت به افزایش تمامی مؤلفه های تولید امسال و قیمت افسارگسیخته جوجه یک روزه که تا دو برابر قیمت مصوب هم ارائه شد، هم اکنون تولیدکنندگان مرغ گوشتی با ضرر سنگین مواجهند و بدون تردید ادامه این وضعیت تولید کشور را در ماه های آتی با خطر جدی کمبود مرغ مواجه خواهد کرد، چون که انگیزه و توانی برای تولیدکنندگان مرغ گوشتی وجود نخواهد داشت.
لذا با عنایت به مسائل مذکور جهت پیشگیری از بحران پیش رو و با توجه به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری در پشتیبانی از تولید تقاضامند است نسبت به بازبینی، تصویب و ابلاغ قیمت جدید مرغ بر مبنای هزینه های کنونی به قید فوریت دستورات مقتضی مبذول فرمائید. قبلاً از همکاری جنابعالی کمال امتنان را دارم
همچنین آنالیز قیمت مرغ زنده به پیوست تقدم می گردد.
منبع:

1400/04/13
12:26:18
5.0 / 5
237
تگهای خبر: تولید , قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web