سهم ۶۵ درصدی مهاجرت شهر به روستا

سهم ۶۵ درصدی مهاجرت شهر به روستا

یک مقام مسئول با بیان اینکه مهاجرت شهر به روستا بیشتر از مهاجرت روستا به شهر بوده است، اظهار داشت: در سال ۱۳۹۸ سهم برآورد شده برای مهاجرت از شهر به روستا ۶۵.۴ درصد بوده است.به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علیرضا زاهدیان ضمن اشاره به گزارش بررسی سهم نیروی کار مهاجر غیر بومی در بازار کار کشور (بر اساس داده های طرح آمارگیری از نیروی کار مرکز آمار ایران) اظهار داشت: این برآورد نشان داده است در سالهای ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸، مهاجرت شهر به روستا بیشتر از مهاجرت روستا به شهر بوده است.
وی خاطرنشان کرد: تعداد مهاجران شهر به روستا در سال ۱۳۹۶ تعداد ۴۹ هزار و ۸۵۳ نفر، در سال ۱۳۹۷ تعداد ۴۶ هزار و ۷۸۸ نفر و در سال ۱۳۹۸ تعداد ۵۰ هزار و ۲۱۶ نفر بوده است. در سال ۱۳۹۸ سهم برآورد شده برای مهاجرت از شهر به روستا ۶۵.۴ درصد بوده است.
رئیس مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: به عبارت دیگر، در سال ۱۳۹۶ تعداد ۲۶ هزار و ۷۴۴ نفر، در سال ۱۳۹۷ تعداد ۱۲ هزار و ۹۲۴ نفر و در سال ۱۳۹۸ تعداد ۵۰ هزار و ۲۱۶ نفر بیشتر از روستا به شهر مهاجرت کرده اند.
زاهدیان تصریح کرد: این پدیده را باید حاصل عوامل مختلف همچون اثرات طرح پشتیبانی از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری دانست که امید است با توجه ویژه محققین، عوامل مختلف و سهم هریک از آنها با روش های علمی تشریح و تبیین شود.
وی همینطور تصریح کرد: مهاجرت داخلی و بین المللی یکی از موضوع هایی است که باید از دیدگاه رفاه و تأمین اجتماعی هم مورد توجه ویژه قرار گیرد. در این خصوص در آمارگیری از نیروی کار مرکز آمار ایران محل اقامت قبلی سوال می شود، که با استفاده از پردازش داده های آن میتوان برآورد مهاجرت بین نقاط شهری و روستایی را به دست آورد.

1400/04/12
16:44:47
5.0 / 5
260
تگهای خبر: بازار , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web