ساخت خط لوله گازی جنجالی روسیه تكمیل می شود

ساخت خط لوله گازی جنجالی روسیه تكمیل می شود

ایزو وب: رئیس جمهور روسیه اعلام نمود خط لوله نورد استریم 2 کامل خواهد شد برای اینکه آمریکا خواهان روابط خوبی با اروپاست.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، شرکت گازپروم روسیه بدنبال تحریمهای آمریکا در سال ۲۰۱۹ همکاری یک شرکت غربی متخصص در راه اندازی خط لوله در بستر دریا را از دست داد و از آن زمان به تنهایی به کار ادامه داد.

آمریکا ماه گذشته از بعضی تحریمها مقابل نورد استریم ۲ چشم پوشی کرد. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در توضیح این مبادرت به این مساله اشاره نمود که این پروژه حدودا تکمیل شده و ادامه تحریمها ممکنست به روابط با اروپا لطمه بزند.

پوتین در مجمع اقتصادی سن پترزبورگ اظهار داشت: تصور می کنم این خط لوله باید تکمیل شود به ویژه باتوجه به اینکه دولت جدید آمریکا از نیت خود برای ایجاد روابط خوب با شرکای مهمش در اروپا صحبت می کند. چطور می توانید روابط خوبی با شرکایتان بسازد و منافع آنها را نادیده بگیرید.

رییس جمهور روسیه اظهار داشت: راه اندازی لوله ها برای اولین خط پروژه نورد استریم ۲ به انتها رسیده و مقرر است دومین خط هم در دو ماه آتی تکمیل شود. زمانی که ساخت نورد استریم ۲ کامل شود، حجم سالانه مسیر فعلی صادرات گاز روسیه دو برابر شده و به ۱۱۰ میلیارد متر مکعب افزایش می یابد.

نورد استریم ۲ اوکراین را که تا حالا مسیر ترانزیت صادرات گاز روسیه بوده است، دور خواهد زد. اوکراین با این پروژه مخالف بوده و آنرا یک ابزار سیاسی برای محروم کردن این کشور از درآمد ترانزیت می داند.

پوتین اظهار داشت: گازپروم پر کردن اولین خط نورد استریم ۲ را به محض دریافت تاییدیه آلمان شروع خواهدنمود. ارزش سهام گازپروم بعد از اعلام این خبر صعود کرد و به بالاترین حد از اواسط سال ۲۰۰۸ رسید.

بر اساس گزارش رویترز، پوتین اظهار کر: د صادرات گاز روسیه به اروپا امسال از ۲۰۰ میلیارد متر مکعب فراتر می رود و ممکنست در یک دهه آینده حداکثر ۵۰ میلیارد متر مکعب افزایش پیدا کند. اوکراین اگر می خواهد ترانزیت گاز روسیه به اروپا و هزینه های مربوط بماند، باید حسن نیت نشان دهد.

منبع:

1400/03/15
12:54:19
5.0 / 5
507
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , تخصص , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web