معاون وزیر راه:

آزادراه خرم آباد- اراك-تهران می تواند قابل رقابت با سفر هوایی باشد

آزادراه خرم آباد- اراك-تهران می تواند قابل رقابت با سفر هوایی باشد

به گزارش ایزو وب لرستان معاون وزیر راه اظهار داشت: آزادراه خرم آباد- اراک-تهران می تواند قابل رقابت با سفر هوایی باشد.


خیرالله خادمی در جریان بازدید از پروژه آزادراه خرم آباد _ بروجرد که یکم اردیبهشت ماه صورت گرفت، اظهار نمود: با شروع به کار این پروژه ظرفیت ترافیکی و گردنه های مسیر حذف شده و مسیر جدید با ظرفیت و ایمنی بالا و زمان سفر کوتاه برای مردم عزیز قابل استفاده خواهد بود.
وی درباب اهمیت این پروژه، اشاره کرد: با تکمیل این قطعه از آزادراه مرکز استان حدوداً چهارساعته به تهران وصل می شود و می تواند قابل رقابت با سفر هوایی باشد و برای توسعه استان لرستان بسیار مؤثر است.
معاون وزیر راه اشاره کرد: این پروژه قسمتی از کریدور سرتاسری آزادراه تهران - جنوب است که بعنوان یک حلقه مفقوده در وسط مسیر مانده که با بهره برداری از این بخش می توانیم این کریدور آزادراهی را تکمیل و جهت استفاده مردم کل کشور آماده نماییم.
خادمی درباب اعتبارات صرف شده، اضافه کرد: تا الان حدود ۱۸۰۰ میلیارد تومان در این قطعه هزینه شده و ارزش به روز این مبلغ نزدیک به ۴۵۰۰ میلیارد تومان است.
وی افزود: برای بهره برداری از این محدوده (۶۷ کیلومتر حد فاصل خرم آباد تا بروجرد) حدود ۵۰۰ میلیارد تومان منابع تخصیص داده می شود که امروز قرار شد از منابع اعتباری دولت ۲۰۰ میلیارد تومان و قرارگاه خاتم الانبیاء هم که سرمایه گذار و راه اندازی پروژه را بر عهده دارد ۳۰۰ میلیارد تومان در این فاصله زمانی دوماهه تخصیص دهند تا بتوانیم پروژه را آماده بهره برداری نماییم.1400/02/02
13:19:43
5.0 / 5
500
تگهای خبر: توسعه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web