سخنگوی صنعت برق خبر داد؛

تأمین برق رمز ارزها بدون اختصاص یارانه انرژی

تأمین برق رمز ارزها بدون اختصاص یارانه انرژی

سخنگوی صنعت برق از تأمین برق مراکز استخراج رمز ارز توسط نیروگاه های مقیاس کوچک و تجدیدپذیر، بدون اختصاص یارانه انرژی به این مراکز اطلاع داد.


به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، مصطفی رجبی مشهدی در مورد جزئیات استفاده از این طرح اضافه کرد: طبق مصوبه هیئت وزیران و ابلاغیه وزارت نیرو، نیروگاه های مقیاس کوچک باید جدید بوده و به شبکه سراسری برق متصل نباشند و البته سوخت این نیروگاه ها یارانه دریافت نمی کنند و قیمت گاز آنها معادل ۷۰ درصد قیمت گاز صادراتی محاسبه می شود. وی با اشاره به اینکه الان ۱۶۵۰ مگاوات ظرفیت مصوبه نیروگاه های مقیاس کوچک در کشور است افزود: سالانه ۲۰۰ مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک در کشور به شبکه برق متصل می شوندکه قیمت خرید تضمینی برق آنها هم ۶۰۰ تومان به ازای هر پرکیلووات ساعت و ۸ برابر قیمت فروش برق به مشترکان است.

رجبی مشهدی اضافه کرد: مراکز استخراج رمز ارز می توانند علاوه بر نیروگاه های مقیاس کوچک، برق مورد نیاز خویش را از نیروگاه های تجدیر پذیر تازه تأسیس تأمین کنند که این نیروگاه ها علاوه بر مصرف نداشتن سوخت می توانند به شبکه برق متصل باشند.

سخنگوی صنعت برق افزود: استفاده از این نیروگاه ها می تواند زمینه توسعه نیروگاه های تجدید پذیر را فراهم می آورد.

وی با اشاره به اینکه مراکز استخراج رمز ارز برق را بدون یارانه دریافت خواهند کرد، اظهار داشت: به مراکز غیر مجاز سفارش می شود قبل از برخورد قضائی و پرداخت خسارت به علت استفاده غیر مجاز از برق برای استخراج رمز ارز، مجوز فعالیت را از وزارت صمت دریافت نمایند تا وزارت نیرو هم برق این مراکز را از روش های تعیین شده اختصاص دهد.منبع:

1399/12/02
10:07:27
0.0 / 5
631
تگهای خبر: توسعه , صادرات , قیمت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web