كارشناس مركز پژوهش های مجلس:

طرح جهش تولید مسكن پاسخی به بحران مسكن می باشد

طرح جهش تولید مسكن پاسخی به بحران مسكن می باشد

کارشناس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح جهش تولید و تأمین مسکن پاسخی مهم به دغدغه بحران و کسری تولید مسکن در کشور است.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، علی فرنام در برنامه یک برنامه رادیویی عنوان کرد: مجلس یازدهم در پاسخ به دغدغه بحران مسکن دو طرح بسیار مهم یکی طرح «جهش تولید و تأمین مسکن» و دیگری طرح «مالیات برخانه های خالی» را در دستور کار خود قرار داد.
وی اضافه کرد: طرح جهش تولید و تأمین مسکن پاسخی اساسی به کسری تولید مسکن در کشور است.
کارشناس حوزه مسکن و شهرسازی مرکز پژوهش های مجلس اظهار داشت: طبق برآورده های طرح جامع مسکن در نسخه های مختلف، کشور سالانه به ساخت ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار واحد مسکونی نیاز دارد.
وی اضافه کرد: این درحالی است که بر اساس گزارش ها در سالهای اخیر سالانه زیر ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شده است.
فرنام در ادامه کاهش ممتد تیراژ تولید را یکی از عوامل مهم بحران مسکن در کشور دانست و اظهار داشت: طرح مزبور بعنوان یک شتاب دهنده می خواهد این کسری را پوشش دهد.
وی خاطرنشان کرد: طرح جهش تولید یک رکن از ارکان ساماندهی بازار مسکن می باشد و رکن دیگران آن سیاست های کنترلی در چارچوب مالیات های بخش مسکن می باشد.
این کارشناس حوزه مسکن و شهرسازی مرکز پژوهش های مجلس اظهار داشت: رکود حاکم بر ساخت و ساز بخش عظیمی از اقتصاد را تحت تاثیر قرار داده است.
وی ضمن اشاره به اینکه ساخت مسکن لوکوموتیو اقتصاد کشور است، اضافه کرد: نهاده های تولید مسکن اغلب داخلی است و تأمین آنها وابستگی به خارج از کشور ندارد.
فرنام خاطرنشان کرد: رونق و افزایش تولید مسکن می تواند چرخ اقتصاد کشور را به حرکت وادارد و همینطور در جهت کمک به تأمین مسکن اقشار کم درآمد، تسهیل در ازدواج جوانان و کاهش بیکاری ناشی از فعال شدن کارخانه های داخلی و فعالیتهای خدماتی وابسته به مسکن بسیار نقش آفرین است.

1399/11/13
14:49:48
0.0 / 5
915
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web