صرفه جویی ارزی 400 میلیون یورویی با بومی سازی مخازن میعانات گازی

صرفه جویی ارزی 400 میلیون یورویی با بومی سازی مخازن میعانات گازی

به گزارش ایزو وب مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان از بومی سازی مخازن میعانات گازی در کشور آگاهی داد و اظهار داشت: با این اقدام در هشت فاز پارس جنوبی صرفه جویی ارزی 400 میلیون یورویی به وجود آمده است.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، غلامرضا زینل پور امروز در نشستی خبری با اعلان اینکه در ابتدای دهه ۹۰ و در دور نخست تحریم ها، این شرکت مسئولیت ساخت مخازن با دمای پایین را بر عهده گرفت، اظهار نمود: با اقدامات انجام شده، در نبود خارجی ها نه فقط خللی پیش نیامد بلکه با صرفه جویی اقتصادی نیروهای متخصص تربیت شدند و دانش در شرکت بومی شد.
وی با اعلان اینکه هشت فاز پارس جنوبی در این شرکت اجرا شده و چندین فاز نیز تا حالا به بهره برداری رسیده است، اشاره کرد: هزینه ساخت مخازن در این شرکت بسیار پایین تر از شرکت های خارجی ها است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با تاکید بر اینکه قیمت تمام شده ساخت مخازن در این شرکت در مقایسه با شرکت های خارجی حدود ۴۰ درصد کمتر است، اظهار داشت: بتازگی در مناقصه ای با هیوندایی در عمان شرکت کردیم و تایید صلاحیت شدیم، اگر موضوع تحریم ها حل شود برای صادرات خدمات فنی و مهندسی اقدام می نماییم.
بگفته زینل پور صرفه جویی ارزی ساخت مخازن هر فاز پارس جنوبی ۵۰ میلیون یورو بوده و از آنجائیکه هشت فاز توسط این شرکت انجام شده، در مجموع صرفه جویی ارزی ۴۰۰ میلیون یورویی را به همراه داشته است.
وی یکی دیگر از اقدامات این شرکت را ورود به بحث تعمیر و نگهداری مخازن دانست و اضافه کرد: ساخت مخازن راهبردی ۳۰ میلیون بشکه ای نفت در قشم در دستور کار داریم و سرمایه گذار در مراحل نهایی است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه مخازن ۳۰ میلیون بشکه ای شامل ۶۰ مخزن ۵۰۰ هزار بشکه ای است، اظهار داشت: رویکرد دیگر توجه به شرکت های دانش بنیان در مخازن «کرایژنیک» است، در حقیقت با کمک شرکت های دانش بنیان به دنبال بومی سازی هستیم.
همین طور امیر ابراهیم افروز - رئیس هیات مدیره این شرکت - با اعلان اینکه بیشترین صرفه جویی ارزی در بحث مهندسی است، اظهار نمود: در ابتدای دهه ۹۰ در تحریم های نخست وارد موضوع طراحی مخازن شدیم، برای اینکه تا قبل از ان کار در انحصار شرکت های خارجی بود.
وی با اعلان اینکه مخازن ساخت این شرکت از نظر استاندارد به شکلی است که قدرت رقابت در بازارهای بین المللی را دارد، اظهار داشت: اگر تحریم ها رفع گردد در بازار صادرات خدمات فنی و مهندسی وارد خواهیم شد.
بگفته وی به سبب تحریم ها اعتماد به شرکت های داخلی بیشتر شده است، با ساخت ذخایر راهبردی نفت در قشم می توانیم تحریم ها را بی اثر نماییم.
منبع:

1399/11/06
18:33:40
0.0 / 5
711
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web