عضو كمیسیون انرژی مجلس:

دستگاه دیپلماسی عملكرد خوبی در پیگیری حادثه سانچی داشته است

دستگاه دیپلماسی عملكرد خوبی در پیگیری حادثه سانچی داشته است

ایزو وب: یك عضو كمیسیون انرژی مجلس تصریح كرد: دستگاه های مسئول همچون وزارت كار و شركت نفتكش و همینطور وزارت امور خارجه در پیگیری حادثه نفتكش سانچی كوتاهی نكرده اند.


جلال میرزایی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینكه دستگاه دیپلماسی عملكرد خوبی در پیگیری حادثه نفتكش سانچی داشته است، اظهار داشت: تا جایی كه اطلاع دارم در این زمینه كوتاهی انجام نشده و وزارت امور خارجه، وزارت كار و همینطور شركت ملی نفتكش پیگیری های لازم را از ابتدای وقوع حادثه انجام داده اند.

وی اضافه كرد: با عنایت به اینكه سهامدار اصلی شركت ملی نفتكش وزارت كار است و در واقع 68 درصد از سهام مربوط به شستا می باشد، ازاین رو وزیر كار به این مسئله ورود كرده و در سفری به چین پیگیر وضعیت نفتكش و پرسنل و خدمه آن بود.

این عضو كمیسیون انرژی مجلس همینطور بیان كرد: پیش از آن هم مدیرعامل شركت نفتكش به همراه معاونین و كارشناسان خود در چین مستقر بودند تا كمك های لازم را انجام دهند البته سفارت ایران در پكن هم در این مدت فعال بود و به صورت كلی دستگاه دیپلماسی در پیگیری حادثه عملكرد خوبی داشته است.

رئیس كمیته سیاسی و امور داخلی فراكسیون امید اظهار نمود: با عنایت به اینكه این اتفاق در این وسعت رخ داده بود، از ابتدای كار برداشت این بوده كه كسی زنده نمانده اما با اینكه با چنین واقعیتی مواجه بودیم، مسئولان مربوطه پیگیری های لازم را انجام دادند كه شاید امیدی باشد در حالیكه هیچگونه تماسی با استفاده از تلفن همراه یا رادار نفتكش انجام نشده بود.

نماینده مردم ایلام در مجلس تصریح كرد: ازاین رو دستگاه های مسئول اعم از وزارتخانه های كار و امور خارجه و شركت نفتكش كوتاهی نكرده اند. نباید با طرح این موضوعات بهانه تولید نماییم تا اگر خرده حسابی هم وجود دارد از این طریق تسویه شود.

میرزایی در انتها تصریح كرد: در هر حال باید منتظر بررسی جعبه سیاه نفتكش شد و تمامی احتمالات و ابعاد حادثه به دقت مورد بررسی قرار گیرد.
1396/10/25
12:43:31
5.0 / 5
2074
تگهای خبر: سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web