ایزو وب گزارش می دهد

كاشت كاكتوس خوراكی در ورامین

كاشت كاكتوس خوراكی در ورامین

از تهران برای تحقق جهش تولید این بار جوانان ورامینی با کاشت کاکتوس خوراکی علاوه بر درآمدزایی و کمک به بخش درمان،  گامی بلند برای اشتغال زایی اهالی منطقه برداشته اند.


گیاهی که اغلب در ذهن ما کشورهای حوزه های آمریکای جنوبی را تلاقی می کند؛ امروز در زمین های ورامین تهران کشت می شود. درست است گیاهی به نام کاکتوس؛ گیاهی ناراحت و پرتیغ که حالا نوع خوراکی آن در ورامین کشت می شود.
در میان این برگ های نامهربان، میوه های خوش رنگ و البته کمی گران قیمت خودش را نشان داده است و غیر از میوه از برگ و تن این گیاه هم در صنایع مختلف استفاده می شود. این مواردی که گفته شد در روستایی انجام می شود که فعالیت در آن فراوان است و تقریباً بیکاری در آن دیده نمی گردد.
حیدر زاده تولید کننده گیاه کاکتوس خوراکی در روستای محمد آباد عرب ها در گفتگو با ایسنا اظهار داشت: این گیاه از سالیان خیلی گذشته مورد مصرف ساکنین مکزیک بوده است. این گیاه برای بهبود و درمان بیماری های گوارشی، دیابت، کبد چرب و انواع سرطان ها و بیماری های صعب العلاج مورد بهره برداری قرار گرفته است.
این تولید کننده موفق افزود: میوه این گیاه در گونه های مختلف قیمت های متغیری دارد و از ۲۵ هزار تومان شروع و تا ۷۰ الی ۱۰۰ هزار تومان ادامه دارد، البته قیمت این گیاه بستگی به کیفیت و درشتی میوه، قیمت آنرا در سطح بازار تعیین می کند. در این راستا نان و بیسکویت آن ساخته شده و برای تولید ماکارونی این گیاه برنامه ریزی هم کرده ایم.
حمید معماری دهیار روستای محمدآباد عرب ها هم در گفتگو با ایسنا خاطرنشان کرد: با عنایت به این که در این روستا جوانان تحصیل کرده و نخبه زیادی هستند، غیر از تحصیلات دانشگاهی در زمینه کشاورزی خودشان مشغول به فعالیت می باشند که این امر سبب شده که آمار بیکاری در این روستا به شدت پایین باشد.
وی اضافه کرد: با عنایت به وسعت کویر اینجا هر کس میل به کاشت کاکتوس خوراکی داشته باشد ولی فضای آنرا نداشته باشد، زمین هم در اختیار آن قرار می دهند.
محمد حیدری بخشدار جوادآباد هم در گفتگو با ایسنا اضافه کرد: برای واگذاری زمین خوشبختانه محدودیت نداریم، هم زمین های شخصی و هم زمین های اراضی دولتی و منابع طبیعی را می توانیم در اختیار علاقه مندان به کشت کاکتوس خوراکی بگذاریم.
بر اساس این گزارش جمعیت ساکن در بخش جوادآباد ورامین حدود ۳۵ هزار نفر است اما در روزها کاری جمعیت آن به ۷۰ هزار نفر هم می رسد.
گفتنی است این مزرعه فعلاً در سطح ۳ هکتار زیر کشت رفته و با عنایت به نتایج مثبت به دست آمده مقرر است تا سال آینده این مقدار حداقل به ۱۰۰ هکتار برسد.
منبع:

1399/10/02
13:38:43
5.0 / 5
1288
تگهای خبر: آینده , بازار , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web