وزیر راه در روز حمل و نقل به ایزو وب اعلام كرد

كاهش ۳۰ درصدی سفرها در محدودیت های كرونایی

كاهش ۳۰ درصدی سفرها در محدودیت های كرونایی

به گزارش ایزو وب وزیر راه و شهرسازی در روز حمل و نقل درباره کاهش ۳۰ درصدی ترددهای بین شهری در محدویت های کرونایی اخیر، ادامه داشتن محدودیت ها در صورت تصویب در ستاد ملی مقابله با کرونا و افتتاح فاز دوم آزادراه تهران-شمال تا پیش از آخر دولت دوازدهم صحبت کرد.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، سال جاری روز حمل و نقل با سالهای گذشته تفاوت فاحشی دارد و این تفاوت همان شیوع کرونا در ایران و جهان است چون که از اسفند ماه سال قبل تا کنون یکی از بخش های اقتصادی که بیشترین تأثیر و خسارت را از کرونا دیده، حمل و نقل در بخش های مختلف هوایی، ریلی و جاده ای است که البته دولت از اوایل سال جاری تسهیلاتی برای پشتیبانی از آنها تصویب کرد تا بتواند بخشی از این خسارات را جبران کند.

از سوی دیگر محدودیت ها و ضوابط بهداشتی مقابله با کرونا سبب شد تا بخصوص در ماه های ابتدایی سال جاری با کاهش شدید سفرهای مردم در زیر بخش های مختلف حمل و نقل مواجه شویم و این مساله به خودی خود هم صدمه دیگری به این بخش و صاحبان آن زد.

حالا و در هفته های اخیر شاهد اعمال محدودیت های کرونایی جدیدی به علت گسترش شیوع کرونا در کشور بوده ایم که منع ترددهای درون شهری و برون شهری و جریمه کردن متخلفان یکی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا از سه هفته قبل است.

محمد اسلامی -وزیر راه و شهرسازی- در گفتگو با ایسنا درباره تأثیر محدودیت های اخیر اعلام شده از جانب ستاد مقابله با کرونا بر حوزه حمل و نقل این گونه توضیح داد: مسلما اعمال محدودیت های تردد در هفته های گذشته و حتی پیش از آن روی سفرهای برون شهری مردم با وسایل نقلیه عمومی و شخصی اثرگذار بوده است.

وی اضافه کرد: آمارهای ثبتی ما نشان داده است که سفر مردم با وسایل حمل و نقل عمومی روند کاهشی خودش را داشته و ادامه دارد و مسافرین قطار، هواپیما و اتوبوس با نسبت مشخصی در این بازه زمانی کاهش پیدا کرده اند. همینطور تردد در جاده ها نسبت به سال قبل در این ایام ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: در واقع اگر پارسال و شرایط عادی ۳۳۰ تردد وسایل نقلیه در هر ساعت در جاده های کشور انجام می شد هم اکنون این عدد به حدود ۲۲۰ تا ۲۳۰ دستگاه رسیده است.

اسلامی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا محدودیت های کرونایی برای ترددها و مسافرت های بین شهری در هفته های آتی هم ادامه پیدا خواهد کرد؟ اظهار داشت: درباره چگونگی اعمال یا ادامه محدودیت ها وزارت راه و شهرسازی بر مبنای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا عمل خواهد نمود و مانند گذشته تابع آن خواهد بود.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره بودجه تعیین شده برای آزادراه تهران-شمال و تاریخ افتتاح فاز دوم این آزادراه اظهار نمود: همانطور که پیش از این هم وعده داده بودیم تا پیش از آخر دولت باند رفت فاز دوم آزادراه تهران – شمال به بهره برداری می رسد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: همه تلاشمان این است که مردم بتوانند هر چه سریعتر از فاز دوم این آزادراه استفاده کنند که به نظر می آید تا پیش از مرداد ماه سال آینده این اتفاق بیافتد.
منبع:

1399/09/26
13:12:36
5.0 / 5
1446
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web