زنگنه در اجلاس كشورهای صادركننده گاز:

دولت آمریكا مسئول كشته شدن روزانه صدها ایرانی در اثر كرونا است

دولت آمریكا مسئول كشته شدن روزانه صدها ایرانی در اثر كرونا است

وزیر نفت با اشاره به اینكه تحریم های آمریكا مقابل ایران اظهار داشت: معتقدم دولت آمریكا مسئول كشته شدن روزانه 400 نفر از مردم ایران به سبب همه گیری ویروس كروناست.به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت نفت، بیژن نامدار زنگنه عصر امروز (پنجشنبه ۲۲ آبان) در حاشیه بیست و دومین نشست سالانه وزیران مجمع کشورهای صادرکننده گاز (GECF) که به صورت وبینار برگزار شد، افزود: نقش مخرب آمریکا در تمام مقررات جهانی در چهار سال اخیر قابل مشاهده بود.
وی به رفتارهای آمریکا همچون در مورد گرم شدن آب و هوا و کنوانسیون های آب و هوایی تا به هم زدن روابط تجاری با چین و جنگ تجاری با چین، روابط دو طرف اقیانوس اطلس و خروج از برجام و اعمال تحریم های یک جانبه و غیرقانونی بر ایران خصوصاً در بخش انرژی اشاره نمود و اضافه کرد: آمریکا دسترسی ایران را به درآمدهای خود محدود و از نظر خوش منع کرده و سبب شده در این شرایط کرونا که بازارهای جهانی با رکود رو به رو است، تا روزی ۴۰۰ کشته در کرونا داشته باشیم و نتوانیم از اموال و درآمدهای خودمان جهت زندگی مردم و خصوصاً برای هدف های بشر دوستانه و بهداشتی و درمانی استفاده نمائیم.
زنگنه اشاره کرد: تحریم های آمریکا مقابل ایران و محروم کردن ایران از درآمدهای هیدروکربوری سبب شد ایران در مقابله با کرونا با مشکل روبه رو شود. از همین رو معتقدم دولت آمریکا مسئول کشته شدن روزانه ۴۰۰ نفر از مردم ایران به سبب همه گیری ویروس کرونا است.
وی افزود: به رغم همه این فشارها توانستیم صنعت گاز خودمان را توسعه دهیم و به رکورد ظرفیت تولید هزار میلیون متر مکعب در روز برسیم.
به گفته زنگنه حالا ۹۵ درصد جمعیت ایران تحت پوشش شبکه های گازرسانی قرار دارد و این در حالیست که پیش بینی بلندمدت بازار گاز نشان میدهد سهم گاز از ۲۳ درصد کنونی به ۲۸ درصد در سال ۲۰۵۰ می رسد.
وزیر نفت با تاکید بر اینکه خروج آمریکا از برجام و تحمیل غیرقانونی تحریم های یکجانبه چیزی جز زورگویی مقابل ایران و جهان نبوده است، اظهار داشت: راه اینکه بتوانیم در یک جهان صلح آمیز و یک صلح پایدار و تولید پایدار به نفع تولید کننده و مصرف کننده گاز زندگی نماییم، این است که همکاریهای بین المللی را گسترش داده و چند جانبه گرایی را مورد توجه قرار دهیم و قلدر مآبی را کنار بگذاریم.
وی افزود: همین طور باید از سیاسی کردن بازارها خصوصاً بازارهای انرژی پرهیز نماییم.

1399/08/22
20:05:02
5.0 / 5
1422
تگهای خبر: بازار , تجاری , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web