پاسخگویی وزیر نیرو به سوالات نمایندگان در كمیسیون انرژی

پاسخگویی وزیر نیرو به سوالات نمایندگان در كمیسیون انرژی

ایزو وب: سخنگوی كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر نیرو در جلسه پس از ظهر این كمیسیون و پاسخگویی به سوالات چند تن از نمایندگان آگاهی داد.


مالک شریعتی نیاسر در گفت و گو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز پس از ظهر کمیسیون انرژی بیان کرد: در جلسه پس از ظهر امروز کمیسیون وزیر نیرو جهت پاسخگویی به سوالات چند تن از نمایندگان حضور بهم رساندند. آقای سید محمد مولوی نماینده مردم آبادان، سوالی درباب دلیلهای توقف کامل پروژه سد پایین دستی چوءبده داشت که بعد از بررسی موضوع، نماینده سوال کننده جهت تعیین تکلیف موضوع سه هفته به وزارتخانه مهلت داد.
ایشان سپس اظهار نمود: سوال بعدی مربوط به آقای سید احسان قاضی زده هاشمی نماینده مردم فریمان بود که سوالاتی را طرح کرد در خصوص اینکه علت تفاوت در تخصیص راه اندازی سدهای غرب کشور و شرق کشور چیست و توجه سازمان برنامه و بودجه فقط به دو برنامه خاص سدسازی بر طبق چه مبنای کارشناسی صورت گرفته است؟ جوابگوی خروج سالانه ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب چه کسی است؟ بگفته ایشان متاسفانه باوجود تصویب سد شورچه بعنوان سد مرزی، در برنامه سدهای مرزی تمرکزاعتبارات در غرب کشور صورت گرفته و از سال ۹۶ اعتبار مناسبی از محل آب های مرزی تخصیص نیافته است این در حالیست که در بهار امسال قریب به ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب از مرزهای ایران به سبب عدم راه اندازی سد شوریچه به کشور ترکمنستان سرازیر شده است.
نماینده مردم تهران در ادامه اشاره کرد: در ادامه نیز سوال آقای هادی بیگی نژاد نماینده ملایر عنوان شد که مربوط به عدم به بهره برداری رسیدن پروژه سد کلان ملایر به سبب تخصیص ندادن اعتبار لازم بود اما بعد از استماع پاسخ های وزیر نیرو از این پاسخ ها قانع شد. ایشان همین طور سوال دیگری را مطرح نمودند در خصوص اینکه در پیش بینی برق مورد نیاز کشور برای آینده، سهم برق هسته ای در سبد متنوع تولید برق کشور چقدر است؟ و وزارت نیرو در پیگیری تامین آن از دولت و سازمان اتمی ایران چه اقدامی کرده است؟ که در نهایت بعد از بحث و بررسی فرصتی یک ماهه به وزارتخانه برای ارائه گزارش داده شد.
منبع:

1399/07/29
23:01:33
5.0 / 5
1030
تگهای خبر: آینده , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web