ضرورت نگاه صادراتی شركت دخانیات گیلان به نیاز توتون بازار روسیه

ضرورت نگاه صادراتی شركت دخانیات گیلان به نیاز توتون بازار روسیه

از گیلان مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد كشور اظهار داشت: باید به نیاز كشور روسیه به توتون تمركز نماییم و شركت دخانیات گیلان نگاه صادراتی به محصولات خود داشته باشد.


رضا مسرور در جلسه دخانیات گیلان که در سالن جلسات این شرکت برگزار شد، اظهار نمود: سالانه این صندوق ۵۰۰۰ میلیارد تومان حقوق پرداخت می کند که بخش اعظمی از این پول را باید از شرکت های تابعه تامین نماییم، پس شرکت ها تلاش کنند، حتما سودآور باشند.
وی ادامه داد: ورود شرکت دخانیات به بورس لازم است و حتما جذابیت زیادی برای بازار سهام خواهد داشت.
مسرور افزود: برنامه ریزی شود تا پیش از اختتام سال جاری حتما شرکت دخانیات وارد بازار بورس شود.
وی اشاره کرد: یکی از مهمترین کارها در شرکت دخانیات مدیریت عالی است، برای اینکه مدیریت عادی فقط به درد شرایط عادی می خورد این در حالیست که الان ما در شرایط جنگ اقتصادی به سر می بریم، پس مدیران شرکت دخانیات باید جسارت و خلاقیت داشته باشند.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور اشاره کرد: یکی از مشکلاتی که شرکت های دخانیات دارند کمبود نقدینگی است و این مشکل را می توان با تبدیل دارایی های غیرمولد به مولد حل کرد.
وی اظهار داشت: با پولی که از تبدیل دارایی های مولد به دارایی های غیرمولد کسب می شود، می توان سرمایه در گردش شرکت ها را نیز تامین کرد.
مسرور اشاره کرد: شرکت دخانیات گیلان بزرگترین شرکت دخانیات کشور است، لازم است افزایش تولید طبق برنامه در این شرکت پیش برود و این کار شدنی است.
وی ادامه داد: بعد از افزایش تولید، قیمت گذاری محصور محصولات شرکت های دخانیات کاری بسیار فنی است که باید از روی تحقیق صورت گیرد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور با اعلان اینکه باید نگاه صادراتی به کشورهای همسایه داشته باشیم، اشاره کرد: گیلان استانی همسایه با کشوری مانند روسیه است که سالانه ۵۰۰۰ دلار واردات توتون و سیگار دارد و ما از نیاز این کشور تابحال هیچ استفاده ای نکرده ایم و سفارش دارم حتما به این امر توجه گردد.
در ادامه سیاوش امینی مدیرعامل شرکت دخانیات گیلان نیز اظهار داشت: این شرکت همیشه فراز و نشیب های فراوانی را طی کرده است. هم اکنون ۵ سالن دارد و از نظر تولید نیز روند رو به رشدی دارد.
وی ادامه داد: امسال علاوه بر غرب گیلان کشت توتون در رودبار نیز انجام شد و شاهد تولید ۲ تنی توتون در این شهرستان بودیم.
امینی اشاره کرد: این شرکت ۱۴ هزار متر مربع انبار دارد که ۵۰۰۰ مترمربع آن مسقف است و به لحاظ نیروی انسانی و قطعات ماشین آلات وضعیت بسیار بهتری نسبت به سال های گذشته دارد.
وی اظهار داشت: حتی در دوران کرونا نیز در دو شیفت کار کردیم و حتی اضافه کار یک نیرو در این شرکت قطع نشد.
امینی اظهار نمود: حمایت های تجهیزاتی و نقدینگی می تواند کمک نماید تولید روزانه این شرکت بیش از پیش افزایش یابد.1399/06/27
00:37:16
5.0 / 5
1486
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , تجهیزات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web