در راستای تاكید رئیس هیات عامل ایمیدرو

۵۰۰ میلیارد تومان برای پشتیبانی از سهام مس در بورس اختصاص یافت

۵۰۰ میلیارد تومان برای پشتیبانی از سهام مس در بورس اختصاص یافت

به گزارش ایزو وب شركت ملی صنایع مس ایران با هدف پشتیبانی از سهامداران خرد ۵۰۰ میلیارد تومان برای پشتیبانی از سهام مس در بورس اختصاص داد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایمیدرو، به قول اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران این شرکت در ایام گذشته در جهت تاکید رئیس هیأت عامل ایمیدرو و با هدف پشتیبانی از سهامداران خرد ۵۰۰ میلیارد تومان برای پشتیبانی از سهام مس در بورس اختصاص داد. به قول وی، همینطور این شرکت در رایزنی و تعامل با سازمان بورس و اوراق بهادار به دنبال پیاده سازی طرحی است که در صورت تصویب آن امنیت بیمه ای برای سهامداران مس در آینده نزدیک ایجاد خواهد شد. سعدمحمدی اضافه کرد: در شش ماهه نخست سال جاری برنامه های خوبی برای صادرات و فروش داخل داشتیم که این برنامه ها محقق شد و از آنچه در گزارش های تفصیلی بعنوان پیشبینی های مان به بازار اعلام کردیم فراتر از انتظار عمل کردیم. وی با اشاره بر این که در کنار این عملکرد خوب، افزایش قیمت جهانی و عبور قیمت جهانی از کف های قیمتی که شرکت مس در بودجه پیشبینی کرده بود در سودآوری مناسب ما تاثیر گذار بود تصریح کرد: پیشبینی ما این است که شرکت مس شرایط خوبی را در سال ۹۹ شاهد خواهد بود. سعدمحمدی با تاکید بر اینکه در ارتباط با سهام شرکت مس وظیفه مدیریت صیانت از سرمایه های سهامداران خرد و عمده شرکت مس در زمان تلاطم و شوک های اقتصادی غیر مترقبه است، اظهار داشت: سهامداران عمده ما به ارزش این سهم واقفند و پارسال فروشنده جدی در سهام شرکت مس در میان حقوقی ها و سهامداران عمده نداشتیم و این دسته از سهامداران به افزودن سهم مس به پرتفوی خود اقدام نمودند. به قول سعدمحمدی، صندوق های بزرگ سرمایه گذاری در طول سال قبل و سال جاری این سهم را هدف گذاری کردند و این سهم را به عوان یک سهم شاخص ساز در بازار سرمایه می شناسند.
مدیرعامل شرکت مس با اشاره به اینکه در رابط با سهامداران خرد و پشتیبانی از آنها در زمانی که تلاطم در بازار به وجود می آید ما برنامه های حمایتی داریم، اضافه کرد: نخست اینکه شرکت مس صندوق بازارگردانی دارد که این صندوق در ایام گذشته روان سازی قیمت و کمک به نقد شوندگی سهام را در دستور کار خود قرار داد و برای پشتیبانی از بازار مس در تلاطم روزهای اخیر ۵۰۰ میلیارد تومان تخصیص سرمایه داشت. وی افزود: شرکت مس در کنار این اقدام با مجموعه ایمیدرو رایزنی هایی در مورد پشتیبانی از بازار سهام شرکت های معدنی داشت و طی این مذاکرات قرار شد که با هماهنگی ایمیدرو بازار گردانی شرکت های معدنی منسجم تر و با یک برنامه منظم تری انجام بشود. وی خاطرنشان کرد: این برنامه نهایی شده و با سازمان بورس مکاتبات هم انجام شده و در آینده نزدیک در صورت تأیید سازمان بورس اجرا می گردد. مدیرعامل شرکت مس در ادامه با اشاره به اینکه صنعت مس یک سهم بنیادی است تصریح کرد: این سهم دارای ارزش های بالقوه و بالفعل است همانطور که اگر به عملکرد ۱۰ ساله شرکت مس نگاه نماییم این پریمیوم و بازدهی را شاهد خواهیم بود. سعدمحمدی بیان نمود: سفارش ما به سهامدارانی که سهام شرکت مس و شرکت های بزرگ ایمیدرو را دارند این است که به این شرکت ها به صورت بلندمدت نگاه کنند و در اثر تلاطم های کوتاه مدت تصمیم گیری نکنند. وی ادامه داد: سهامداران اگر با یک نگاه سه تا پنج ساله به سهام شرکت مس به خاطر این که ما عملکرد و پروژه هایی خوبی داریم نگاه کنند اساسا شرایط مناسبی خواهند داشت.
مدیرعامل شرکت مس عنوان کرد: علاوه بر این اقدامات، شرکت در حال بررسی و برنامه ریزی و ایجاد الگویی برای بیمه سهام به نام اختیار اوراق فروش تبعه سهام است تا برای سهامدارانی که نگرانی هایی در مورد سهام مس دارند امنیت بیمه ای فراهم آید. وی با اشاره به اینکه در این حوزه هماهنگی هایی با سازمان بورس انجام دادیم بیان نمود: طرح پوشش ریسک بیمه ای را برای سهامداران خرد طراحی نموده ایم تا در صورت تأیید سازمان بورس به سهامدارانی که با وضعیت ارزشمندی شرکت مس آشنا نیستند کمک نماییم. به قول سعدمحمدی، شرکت مس با این اقدام یک امنیت سرمایه گذاری برای این دسته از سرمایه گذاران بوجود می آورد تا سهامداران با استفاده از این بیمه خودشان را در ارتباط با ریسک های بازار بیمه کنند.
مدیرعامل شرکت مس در انتها تصریح کرد: ان شاءالله در سال ۱۴۰۰ با راه اندازی کارخانه های کنسانتره درآلو، درزه زار و سرباره سرچشمه شرایط مناسب تری برای شرکت فراهم خواهد شد. همینطور اکتشافات با سرعت و قدرت بیشتری در راه پتانسیل های جدید معدنی در حال فعالیت می باشد و اخبار آن تا آخر سال عرضه خواهد شد.

1399/06/22
12:33:39
5.0 / 5
1421
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web