مقصودی:

رونق و جهش تولید تنها با عدالت اجتماعی میسر می شود

رونق و جهش تولید تنها با عدالت اجتماعی میسر می شود

ایزو وب: نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد تبعیض در پرداخت حقوق و مزایا در میان كارمندان پیمانی، قراردادی با نیروهای رسمی خواهان برنامه ریزی دقیق برای برگزاری عدالت در جامعه شد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، فاطمه مقصودی در تذکری با استناد به بند 9 اصل 3 قانون اساسی بیان کرد: رفع تبعیض ناروا و ایجاد امکانات رفاهی برای مردم یک اصل از قانون اساسی است مبارزه با بی عدالتی و رفع تبعیض یکی از پیام های قیام عاشوراست. چند سالی است که در کنار ظهور حقوق های نجومی مدیران تبعیض در پرداخت حقوق کارکنان و نیروهای شرکتی، قراردادی، پیمانی، بخش خصوصی با نیروهای رسمی مشهود است.
ایشان سپس اظهار نمود: رونق و جهش تولید تنها با عدالت اجتماعی و همراه کردن بدنه اجتماع یعنی کارگران، تولید کنندگان و کارمندان محقق می شود.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: مجلس شورای اسلامی و دولت با برنامه ریزی عادلانه باید تکلیف نیروها و کارمندان قراردادی، پیمانی را مشخص کنند و برای آنها امنیت شغلی ایجاد کنند. بی عدالتی در پرداخت حقوق و مزایا نتیجه مطلوبی ندارد بلکه روحیه تلاش را از بین می برد. تبعیض در پرداخت دستمزد به شکاف طبقاتی در جامعه منجر گردیده است.
ایشان سپس اشاره کرد: عده ای هر روز پولدارتر می شوند و فقرا نیز هر روز فقیرتر می شوند چرا باید زمانی که دو نیرو در یک محل و در یک ساعت زمانی معین کار می کنند اختلاف حقوق چهار میلیونی با هم داشته باشند.
مقصودی افزود: در نگاه امام علی (ع) تبعیض یعنی گروه گروه کردن جامعه و عده ای را هر روز برخوردار کردن و عده ای را به زیر آوردن. تبعیض منجر به شکل گیری فساد در جامعه شده و تباهی را به دنبال دارد.
منبع:

1399/06/19
12:52:21
5.0 / 5
2004
تگهای خبر: تولید , شركت , كارمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web