وزیر نیرو:

ساختارهای مدیریت منابع آب پاسخگو نیست

ساختارهای مدیریت منابع آب پاسخگو نیست

وزیر نیرو با تاكید بر لزوم دوری از تمركزگرایی در مدیریت منابع آب اظهار داشت: ساختارهای شدیداˮ متمركز دیگر پاسخگوی نیازهای كشور در بخش آب نیست و این ساختار باید بازطراحی شود.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، رضا اردکانیان امروز در نشست هم اندیشی بازطراحی ساختار کلان بخش آب کشور که با حضور نمایندگان دستگاه های ستادی و اجرایی در رابطه با مبحث آب برگزار شد، اظهار نمود: نادیده نگیریم که ما در یک ساختار کاملا" معیوب و غیر همراه با عرصه مدیریت منابع آب فعالیت می کنیم؛ ساختاری که از بدو تاسیس شدیدا" متمرکز است.
وی ادامه داد: این تمرکزگرایی در دهه های نخست عمر خود به علت وجود جمعیت کم در کشور، گره گشا بوده است تا مشکل ساز، اما چنین ساختاری هم اینک با ۳۱ استان با گستردگی و جمعیت ۸۳ میلیونی قطعا" دیگر جوابگو نیست و کشور در عین تمرکز گرفتار بلای بخشی نگری است.
اردکانیان اظهار داشت: ساختارهای ما پیش از خود ما ساختارهای شدیدا" بخشی است و ما در این ساختار، مظروفی هستیم که به شکل ظرف درآمده ایم؛ خارج از این ظروف، همه باور داریم که عرصه مدیریت منابع آب عرصه ای بین بخشی است و بدون کار کردن با هم به جایی نخواهیم رسید، اما به محضی که داخل ظروف می شویم ظاهر آنها را به خود می گیریم و از قبل تا به امروز این گونه بوده است.
وی خاطرنشان کرد: این عرصه به منزل نخواهد رسید مگر این که از این دو بیماری مزمن "تمرکزگرایی" و "بخشی نگری"، ولو موقتی فاصله بگیریم.
وزیر نیرو خطاب به شرکت کنندگان در این جلسه اظهار داشت: در این راستا همه "مسئولیت ها" را متوجه وزارت نیرو و در این وزارتخانه متوجه شخص بنده بدانید و من همه این مسئولیت ها را می پذیرم. اما همه "اختیار" را باید به اشتراک بگذاریم تا با توان علمی و تجربه چندین ساله هر کدام از شما حاضران، بتوانیم به یک نتیجه مناسب و مشترک برسیم.
اردکانیان اضافه کرد: در عرصه هایی همچون آب یک دستگاه هماهنگ کننده می شود، ما متولی آب هستیم اما این تولی گری باید بازتعریف شود؛ این بدان معناست که متولی آن هستیم که بعنوان هماهنگ کننده مساله آب را برطرف نماییم.
او همینطور اظهار داشت: زمان مناسب یک سری کارها سال آخر دولت می باشد و یکی از این کارها همانی است که نشست امروز به خاطر آن تشکیل شده است.
اردکانیان افزود: ظرفیت بسیار خوبی در هر سه کمیسیون تخصصی مجلس و مرکز پژوهش های مجلس وجود دارد. در همه دستگاه ها هم افراد علاقه مند و متخصص داریم؛ در همین جلسه هم افراد حقیقی باتخصص و توانمندی بالایی حضور دارند که این تصمیم بزرگ، نیازمند ایفای نقش فعال توسط آنهاست، هر زمان هم اقتضا کند سریعا لباس مسئولیت حقوقی را به تن کرده و از آن جایگاه نقطه نظرات را دنبال می نماییم.1399/05/19
20:19:00
5.0 / 5
1238
تگهای خبر: تخصص , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web