هفته آینده انجام می شود

بهره برداری از طرح های توسعه منابع آب و خاك مرزی

بهره برداری از طرح های توسعه منابع آب و خاك مرزی

به گزارش ایزو وب وزیر نیرو از بهره برداری شبكه های آبیاری و زهكشی در ۱۶ هزار و ۵۰۰ هكتار از اراضی حاصلخیز استان های كرمانشاه و ایلام در هفته آینده اطلاع داد.


به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت نیرو، رضا اردکانیان، در آئین بهره برداری از ۱۵ پروژه صنعت برق استان تهران در چهاردهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با اشاره به وجود رودخانه های مرزی و حوضه های آبریز مشترک در ۱۲ استان مرزی کشور تصریح کرد: در پانزدهمین هفته از پویش، مجموعه پروژه بزرگی در عرصه آب و خاک کشور با عنوان طرح های توسعه منابع آب و خاک مرزی افتتاح می شود. وی افزود: خوشبختانه برای چگونگی استفاده از این منابع حیاتی با همه کشورهای همسایه معاهدات معتبر بین المللی داریم و مرزنشینان ما شایسته ترین ها برای بهره مندی از این منابع خدادادی هستند. استقرار و تثبیت جمعیت در استان های مرزی مستلزم استفاده از این منابع سرشار آب و خاک و اجرای پروژه توسعه منابع آب و خاک مرزی است که هفته آینده با سرمایه گذاری افزون بر ۱، ۵۰۰ میلیارد تومان ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی حاصلخیز در استان های کرمانشاه و ایلام به بهره برداری می رسد. وزیر نیرو اظهار داشت: علاوه بر نقش مؤثر و مثبتی که در تولید مواد غذایی و شغل های مولد دارد، این بخش خاص حدود ۱۱ هزار شغل مستقیم و ۳ هزار شغل دیگر به صورت غیرمستقیم را فراهم می آورد که فرصت بسیار تعیین کننده ای برای آبادانی استان های مرزی کشور دارد و تا آخر دولت دوازدهم کارنامه دولت تدبیر و امید به ثمر رساندن بیشتر از ۳۳۳ هزار هکتار از شبکه های اصلی آبیاری و زهکشی خواهد بود. اردکانیان افزود: امروز اولین روز از آخرین سال فعالیت دولت تدبیر و امید است؛ انشاالله در ۱۲ مرداد سال آینده طبق برنامه و روال معمول، کار تحویل رسمی مسئولیت به منتخب بعدی ملت ایران برای اداره قوه مجریه صورت خواهد گرفت. این بدان معناست که ما یک سال سراسر امید و توأم با تدبیر را در اختیار داریم که کارنامه موفقی را هم از خود به یادگار بگذاریم و هم ریل گذاری مناسب برای فعالیتهای دولت بعدی صورت گیرد. وی با اشاره به اینکه در هفته چهاردهم پویش هستیم، اضافه کرد: طبق وعده ای که با هموطنان کردیم تا آخر سال ۲۵۰ پروژه بزرگ آب و برق در همه استان های کشور با سرمایه گذاری بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع دولتی، داخلی و سرمایه گذاری های مستقیم بخش خصوصی به ثمر خواهد رسید. اردکانیان اظهار داشت: تابحال و با احتساب پروژه های امروز، ۵۳ پروژه با سرمایه گذاری ۱۴ هزار و ۷۲۵ میلیارد تومان افتتاح شده و ۱۹۷ پروژه دیگر با سرمایه گذاری ۳۵ هزار و ۲۷۵ میلیارد تومان تا آخر سال بهره برداری می شود. ۲۰۰ پروژه از این مجموع ساخت و سازی و ۵۰ پروژه دیگر ساز و کاری شامل اصلاح روش ها، تدوین رویه ها و کارهای نرم افزاری است که از یک سو تسهیل گر اجرای پروژه های ساخت و سازی هستند و از طرفی کاهش هزینه های اجرای آنها، سرعت دادن به خدمات رسانی و کوتاه شدن زمان عرضه خدمات، تسهیل مراجعات مردم و پایداری عرضه آب و برق مطمئن به بخش های مختلف کشور را به دنبال خواهد داشت. وزیر نیرو اظهار داشت: تابحال ۳ پروژه از مجموع پروژه های ساز و کاری افتتاح شده که یکی از آنها سامانه بیمه مشترکان است که از سال جاری بخصوص در بخش خانگی، مشترکانی که ناشی از نوسانات برق و برخی خرابی ها و اتفاق ها وسایل برقی آنها صدمه می بیند به صورت برخط از راه تلفن همراه می توانند نسبت به تکمیل پرونده و ادعای خسارت اقدام نمایند و شرکت های بیمه طرف قرارداد توانیر برابر ضوابط نسبت به بازپرداخت خسارات اقدام می کنند.

وی افزود: در سال هایی که کشور با تحریم های پیچیده و هوشمند اقتصادی روبه روست و این تحریم ها اثر قابل توجهی بر درآمدهای نفتی گذاشته است، مجموع درآمدهای دولت در هفت سال قبل حدود ۸۰ درصد در مقایسه با دولت پیشین کاهش داشته است. در وزارت نیرو، سال جاری که سال جهش تولید است نهایت تلاش خویش را کردیم که از تمام لحظه های این سال برای برقراری شیوه و روش جدید مدیریتی و استفاده از منابع استفاده نماییم و این پویش هدفی جز این ندارد. اردکانیان اظهار داشت: اصلی ترین کار ما خدمت رسانی به مردم است و برای اصلی ترین منابعی که در اختیار داریم و مهمترین آن منابع انسانی است تلاش کردیم در انتخاب ها سیستم شایسته گزینی را جدی تر مورد توجه قرار دهیم. وی با اشاره به حفظ رشد اوج بار در دو سال قبل به میزان یک درصد تصریح کرد: از امروز یا اواسط هفته آینده تلاش می شود برای تابستان ۱۴۰۰ هم به این منظور برنامه ریزی شود. حفظ این میزان رشد در این سه سال متوالی قطعاً" صنعت برق و مدیریت عالی کشور را به این نتیجه خواهد رساند که می توانیم رشد بار بیشتر از حدود یک درصد نداشته باشیم و در عین حال عرضه انرژی ما همان گونه که سال جاری رخ داد بیشتر باشد. اردکانیان اظهار داشت: سال جاری بیشتر از ۱۰ درصد نسبت به سال قبل انرژی ارائه شد که این میزان برای کشاورزی ۴.۵ درصد و به صورت متوسط ۴ درصد بود.

1399/05/13
22:05:46
5.0 / 5
1294
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web