عضو شورای عالی بورس:

بورس از هیجان می افتد

بورس از هیجان می افتد

به گزارش ایزو وب عضو شورایعالی بورس اظهار داشت: بورس بعنوان موجودی زنده است كه در بعضی مواقع هیجان دارد، بطور قطع از هیجان خواهد افتاد و با مسیر رو به رشد به آرامش می رسد.به گزارش ایزو وب به نقل از صدا و سیما، شاهین چراغی اظهار داشت: بازار بورس رکنی از اقتصاد کشور است و افزایش شاخص ها متأثر از سهام های بزرگ در بازار است. امروزه مردم ظرفیت بازار سرمایه را به خوبی شناسایی نمودند و این سبب شده تا ورود نقدینگی به بازار سرمایه بیشتر شود. در بورس نمادهای متفاوتی وجود دارد و مردم باید با دقت و مطالعه مبادرت به خرید و فروش کنند، چونکه برخی شرکت های کوچک که ظرفیت رشد بالایی ندارند قیمت سهم شأن بدون کنترل بالا رفته است و اگر سهامداران اطلاعی از گزارش های مالی شرکت ها نداشته باشند و مستقیم وارد بازار شوند گرفتار زیان می شوند. پس تازه واردان بازار سرمایه باید به دور از شایعات مبادرت به خرید صندوق های سهام کنند.
عضو شورایعالی بورس افزود: بورس بعنوان موجودی زنده است که در بعضی مواقع هیجان دارد، اساسا از هیجان خواهد افتاد و با مسیر رو به رشد به آرامش می رسد. مردم حتما با سرمایه های مازاد وارد بازار سرمایه شوند و به هیچ وجه خانه و ماشین خویش را نفروشند.
به گفته این مقام مسئول بدون شک بازار سرمایه ظرفیت خوبی دارد، اما نباید به شایعات در فضای مجازی توجه و مبادرت به خرید سهام کنند. با تمهیداتی که دولت و بانک مرکزی درباره عرضه سهام دولتی اتخاذ نموده است، ورود این حجم نقدینگی به بازار سرمایه، سبب توسعه اقتصادی شرکت ها می شود و اقتصاد از بانک محور به سمت سرمایه محور حرکت می کند.
چراغی با اشاره به اینکه افزایش رشد شاخص حباب نیست بیان نمود: تحریم ها اقتصاد ما را مقاوم کرد و سبب شد در تولید خیلی از اقلام خودکفا شویم و نیاز ارزی کشور کاهش پیدا کند. به صورت مثال در حوزه فولاد زمانی واردکننده فولاد بودیم، اما حالا صادرکننده هستیم.

1399/02/26
14:07:29
5.0 / 5
1428
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web