معاون وزیر راه در گفت وگو با مهر تشریح كرد

پیشبینی بازار مسكن در ماه های پیش رو

پیشبینی بازار مسكن در ماه های پیش رو

به گزارش ایزو وب معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تشریح وضعیت بازار مسكن طی ماه های پیش رو اظهار داشت: هیچ دلیلی برای افزایش قیمت مسكن به صورت ویژه در بهار سال جاری وجود ندارد.محمود محمودزاده در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت بازار مسکن در بهار سال جاری تصریح کرد: دو بازار مسکن را متصور هستیم، یکی بازار مسکنی که مستقل است و دیگر بازار مسکنی که از بازارهای موازی خود مانند ارز، خودرو، سکه و … نقش پذیر است.
وی اضافه کرد: اگر بازار مسکن به صورت منفرد مورد مطالعه قرار گیرد، هیچ دلیلی برای افزایش قیمت مسکن به صورت ویژه در بهار سال جاری وجود ندارد. به خصوص که سرمایه گذاری بزرگی شده و ساخت تعداد زیادی واحد مسکونی در دست اقدام است.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: اما اگر بازار مسکن را همزمان با ناپایداری بازارهای دیگر بسنجیم، این مورد قابل پیشبینی نیست و نمی توان گفت چه تأثیری و با چند درصد سایر بازارها بر بازار مسکن اثرگذار خواهند داشت.
وی خاطرنشان کرد: در مجموع ما فکر می نماییم که تنش ویژه ای بهار سال جاری در بازار مسکن نخواهیم داشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره تاثیر تورم عمومی بر قیمت مسکن اظهار داشت: تورم عمومی اساسا با بازار مسکن مؤثر است و افزایش نرخ سایر کالاها، قیمت مسکن را هم افزایش خواهد داد؛ اما آنچه مؤثر است، دامنه قدرت خرید مردم است.
وی تصریح کرد: ازاین رو رشد قیمت مسکن در حد افزایش طبیعی قیمت ها و در حد تورم عمومی است و انتظار رشد جهش گونه قیمت مسکن در بهار سال جاری را نداریم. البته این در صورتی است که بازارهای موازی، بر بازار مسکن تاثیر ویژه نداشته باشند.
محمودزاده در مورد اثرگذاری کرونا بر بازار مسکن خاطرنشان کرد: شیوع این ویروس بر همه بخش های اقتصادی و حتی اجتماعی تاثیر داشته و اساسا در بازار مسکن هم مؤثر بوده است به صورتی که در معاملات فروردین ماه، رکود خرید و فروش مسکن با ۱۲۰۰ فقره معامله را مشاهده کردیم.

1399/02/20
03:18:14
5.0 / 5
1950
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web