احتمال تمدید شش ماهه اجاره نامه مستأجران

احتمال تمدید شش ماهه اجاره نامه مستأجران

به گزارش ایزو وب به دنبال نگرانی ها از شیوع كرونا، وزارت راه و شهرسازی به دولت پیشنهاد داده قرارداد مستاجران به صورت خودكار شش ماه تمدید شود كه این طرح در دست بررسی می باشد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، بازار فروش و اجاره مسکن در هفته های اخیر تحت تاثیر نگرانی از اپیدمی ویروس کرونا قرار گرفته و عمده اجاره نشین ها حاضر به پذیرش متقاضیان خرید یا اجاره ملکی که در آن سکونت دارند نیستند.
از طرف دیگر تمایل به تمدید اجاره از جانب مستأجران و حتی موجران بالا رفته است. با توجه به این که فصل جابجایی هنوز فرا نرسیده نرخ ها نیز رشد چندانی نشان نمی دهد. با این وجود معاون وزیر راه و شهرسازی از ارائه پیشنهادی به دولت برای تمدید خودکار شش ماهه قرارداد مستاجران آگاهی داده است؛ پیشنهادی که البته امکان تحقق آن با اما و اگر مواجه خواهد بود.
محمود محمودزاده - معاون مسکن و ساختمان - درباب تمهیدات وزارت راه و شهرسازی برای مستاجران اعلام نمود: باتوجه به بحران کرونا و شیوع این بیماری همه گیر و نگرانی مردم از نقل و انتقال به واحدهای جدید و همین طور مشکلاتی که درباب اجاره بها به وجود آمده است، وزارت راه و شهرسازی مصوبه پیشنهادی را برای دولت بمنظور تمدید خودکار شش ماهه اجاره نامه مستاجران، ارائه کرده است.

وی با اشاره به اینکه مستاجران هم اکنون امکان جابه جایی ندارند، اضافه کرد: الان امکان دید و بازدید از واحدهای مسکونی فراهم نیست و درعین حال منابع درآمدی اکثریت مردم کاهش شایان توجهی داشته است که این مساله خصوصاً در کلانشهرها مشکلات عدیده ای را برای شهروندان به وجود آورده است. به همین دلیل این پیشنهاد از طرف وزارت راه و شهرسازی برای تصویب در دولت و گردنگیر آور شدن آن در دست بررسی قرار گرفته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی از دیگر اقداماتی که در معاونت مسکن و ساختمان در دست پیگیری قرار دارد را طرح جامع مدیریت صنعت ساختمان عنوان نمود و توضیح داد: طرح جامع مدیریت صنعت ساختمان کشور مراحل نهایی خودرا طی می کند. در این طرح به این شیوه برنامه ریزی شده است تا تمامی بازیگران صنعت ساختمان از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی تا سایر بخش ها، جایگاهشان در این صنعت مشخص شود.
محمودزاده اجرایی و عملیاتی شدن این قبیل از طرح ها، را ارتقای وضعیت اقتصادی کشور دانست و اظهار داشت: باتوجه به اقتصاد پس از نفت و شرایطی که الان با آن مواجه هستیم و لزوم این مهم، بنظر می رسد که باید توجه ویژه تری نسبت به مسکن و سرمایه گذاری در این بخش و سهیم کردن افراد بیشتر در آن مدنظر قرار گیرد و در برنامه ریزی ها لحاظ شده و اجرایی و عملیاتی شود.
1399/02/06
13:59:09
5.0 / 5
1958
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web