دلیل لغو پرواز ایران-ایتالیا مشخص شد

دلیل لغو پرواز ایران-ایتالیا مشخص شد

به گزارش ایزو وب سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری عدم رعایت پروتكل های بهداشتی را دلیل لغو پرواز ایران به ایتالیا برای بازگرداندن دانشجویان اعلام نمود و اظهار داشت: رایزنی ها برای برقراری مجدد این پروازها ادامه دارد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، در صورتیكه قرار بود روز گذشته (جمعه ۲۹ فروردین ماه) پروازی از تهران به مقصد رم توسط شركت هواپیمایی هما برای بازگرداندن دانشجویان ایرانی صورت گیرد، این پرواز كنسل شد.
رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری در این زمینه به ایسنا اظهار نمود: وظیفه سازمان هواپیمایی كشوری این است كه هماهنگی های لازم برای بازگرداندن مسافران ایرانی از كشورهای مختلف را در شرایط كنونی انجام داده و مجوزش را بگیرد اما به شرطی كه اقدامات پیشگیرانه تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی صورت گیرد.
وی افزود: بروز هرگونه اشكال و ایرادی كه موجب اجرا نشدن پروتكل های اعلام شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی شود، پرواز انجام نخواهد شد و دلیل ابطال این پرواز نیز همین مساله بوده است.
سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری اشاره كرد: پیگیری و رایزنی های سازمان هواپیمایی كشوری بوسیله سفارت ایران در ایتالیا در حال انجام می باشد تا این پرواز صورت گیرد.
به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در آخرین اطلاعیه خود عدم رعایت پروتكل های بهداشتی و قرنطینه ای توسط بعضی از مسافران و ضرورت اجرای دستورات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی را علت باطل شدن پرواز رم به تهران در روز گذشته (جمعه ۲۹ فروردین ماه) اعلام نمود.
همین طور در این اطلاعیه آمده است كه مطالبی كه در فضای مجازی در خصوص درخواست كشور ایتالیا برای برقراری پرواز رایگان توسط این كشور و بازگرداندن هموطنان ایرانی با صدور مجوز پرواز سازمان هواپیمایی ایتالیا مشروط به انجام پرواز رایگان توسط هما پخش شده، به هیچ وجه حقیقت ندارد، چونكه انجام چنین پروازهایی كه در راه رفت بدون مسافر انجام می شود برای این ایرلاین به هیچ عنوان صرفه اقتصادی نداشته و فقط برای كمك به هموطنان و عمل به مسئولیت اجتماعی صورت می گیرد.
منبع:

1399/01/31
11:32:36
5.0 / 5
1933
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web