از سوی خوانساری صورت گرفت؛

ارسال نامه شش بندی اتاق بازرگانی تهران به معاون اول

ارسال نامه شش بندی اتاق بازرگانی تهران به معاون اول

به گزارش ایزو وب رئیس اتاق بازرگانی تهران، در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، شش پیشنهاد برای تسهیل امور مالیاتی بر بنگاه های اقتصادی درگیر با تبعات منفی كرونا عرضه داد.


به گزارش ایزو وب به نقل از اتاق بازرگانی تهران، مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران، در نامه ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، شش پیشنهاد برای تسهیل امور مالیاتی بر بنگاه های اقتصادی درگیر با تبعات منفی انتشار كرونا و ركود اقتصادی شد. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران در جهت پشتیبانی از بنگاه های صدمه دیده از شرایط كنونی اقتصادی كه علاوه بر تحریم خارجی و ركود داخلی از ناحیه تبعات منفی انتشار ویروس كووید ۱۹ هم تحت فشار مضاعف قرار گرفته است، به معاون اول رئیس جمهور نامه ای مشتمل بر شش پیشنهاد در حوزه مالیاتی نوشت.
خوانساری در این نامه با برشمردن بعضی از تبعات منفی همه گیری ویروس كرونا از اسحاق جهانگیری خواسته است تا مدت اجرای برخی تسهیلات قانونی تمدید و عملیات وصول و اجرای مالیات هم به صورت موقت در شش ماهه نخست سالجاری متوقف شود.
متن نامه رئیس اتاق تهران به معاون اول رئیس جمهور به شرح زیر است:
با عنایت به تشدید بحران اقتصادی متأثر از شیوع كرونا و آثار خسارت بار آن بر وضعیت كلی بنگاه های اقتصادی، شامل محدودیت حضور اعضای كلیدی واحدهای اقتصادی بخش خصوصی شامل مدیران و عوامل حسابداری و حسابرسی و سایر تأثیرات سو مشخص، قابل پیشبینی، متقابل و اپیدمیك آن بر فضای عمومی كسب و كار، مستدعی است بعنوان بخشی از اقدامات حمایتی دولت در امر خطیر تداوم حیات فعالان اقصادی مذكور، نسبت به تصویب موارد ذیل دستور فرمائید:
۱- مواعد مقرر در مواد (۱۰۰) و (۱۱۰) قانون مالیات های مستقیم، مبحث تسلیم اظهارنامه های مالیاتی مودیان حقیقی و حقوقی، همینطور گزارشات مبحث مواد (۱۶۹ مكرر) و (۲۷۲) قانون مذكور و اظهارنامه مالیاتی مبحث ماده (۲۱) قانون مالیات بر ارزش افزوده، در سال ۱۳۹۹ به مدت ۳ ماه تمدید گردد.
۲- متناسب با تمدید درخواستی در بند یك نامه حاضر، مواعد موضوعه رسیدگی مالیاتی قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده، حسب مورد به مدت ۳ ماه تمدید گردد.
۳- سررسید و مهلت مقرر در بخشنامه اخیر سازمان امور مالیاتی، مبحث نحوه بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش تا آخر شهریورماه سال ۱۳۹۹ تمدید گردد.
۴- عملیات وصول و اجرا مالیات موقتاً در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۹ متوقف گردد.
۵- سررسید پرداخت اقساط بدهی قطعی مالیاتی مودیان در سال ۱۳۹۹ به مدت ۳ ماه تمدید گردد.
۶- مقررات مربوط به تعیین خسارت بنگاه های اقتصادی جهت برخورداری از تسهیلات ماده ۱۶۵ قانون مالیات های مستقیم، با رعایت مواد ۱، ۲، ۳ قانون بهبود مستمر فضای كسب و كار، تدوین و تصویب گردد.

1399/01/25
23:20:23
5.0 / 5
1815
تگهای خبر: اقتصاد , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web