پلمب ۶۰ واحد صنفی استان سمنان در 10 اخیر

پلمب ۶۰ واحد صنفی استان سمنان در 10 اخیر

ایزو وب: سمنان رئیس اداره اصناف و تشكل های صنفی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اهمیت همراهی واحدهای صنفی در مهار كروناویروس از پلمب 60 واحد صنفی این استان از شروع امسال تابحال آگاهی داد.


محمدرضا برون در نخستین جلسه كمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی استان با بیان این خبر اظهار نمود: پلمب این تعداد از واحدهای صنفی در حالی صورت گرفته كه از قبل به این واحدها تذكر لازم درباب محدودیت فعالیت داده شده اما باتوجه به تكرار تخلف، پلمب شده اند.
وی اشاره كرد: باتوجه به مصوبات جلسه ستاد مقابله با كرونا در خصوص محدودیت واحدهای صنفی غیر ضرور، گشت های مشترك بازرسی در بازار و سطح شهر با همكاری دستگاه های ذی ربط صورت پذیرفته كه تعداد ۱۹ هزار بازرسی در این خصوص انجام گرفته و تذكرات لازم ابلاغ گردیده است.
رئیس اداره اصناف و تشكل های صنفی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار نمود: از این تعداد بازرسی صورت گرفته حدود ۹۰درصد از واحدهای صنفی همكاری لازم درباب محدودیت فعالیت را داشته اند و بالغ بر ۲۷۰۰واحد صنفی نیز اخطار پلمبدریافت كرده اند.
برون اشاره كرد: بمنظور پیش گیری از انتشار ویروس كرونا و باتوجه به مصوبه ستاد مقابله با كرونا، تمامی مراكز تجاری و واحدهای صنفی غیر ضروری در سطح استان به استثنای برخی واحدهای صنفی تامین كننده مایحتاج عمومی مردم از شروع امسال تا ۱۵فروردین ماه تعطیل شدند.
وی افزود: طبق این مصوبه فعالیت اصناف در استان به سه دسته تقسیم بندی گردیده كه دسته اول شامل صنوفی است كه كالاهای اساسی و نیاز ضروری مردم را تامین می كنند كه با صد درصد ظرفیت می توانند فعالیت كنند، گروه دوم شامل مشاغل و صنوف خدماتی هستند كه نیاز مردم هستند ولی لزوم كمتری دارند كه این گروه در حداقل نیاز شهر و با ارائه فهرست كشیك از طرف اتحادیه های زیربط فعالیت می نمایند و دسته سوم نیز شامل اصناف غیر ضروری هستند كه كاملا باید در این مدت تعطیل باشند.
منبع:

1399/01/11
23:31:36
5.0 / 5
2331
تگهای خبر: اصناف , بازار , تجاری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web