در گفت وگو با مهر مطرح شد

توقف صادرات به امارات با لنج های قدیمی

توقف صادرات به امارات با لنج های قدیمی

به گزارش ایزو وب یك مقام مسئول در گمرك اظهار داشت: به دنبال سخت گیری امارات، اغلب شناورهای ایرانی حامل اقلام صادراتی، به صورت خالی به كشور بازگردانده می شوند.بهروز قره بیگی در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: با ایجاد محدودیت در كشور كویت همچنان صادرات كالا به این كشور صورت نمی گیرد. صادرات شناورهای یخچال دار به قطر در حال انجام می باشد اما با محدودیت به وجود آمده توسط امارات، امكان صادرات كالاهای ایرانی با شناورهای چوبی قدیمی وجود ندارد و شناورهای حامل كالا، برگشت داده می شوند.
مدیركل گمرك بوشهر اضافه كرد: به دنبال سختگیری های كشور امارات بیشتر شناورهای ایرانی به صورت خالی به كشور باز گردانده می شوند و یا در حال برگشت هستند.
قره بیگی اشاره كرد: با وجود درخواست صاحبان كالا و گردنگیر قانونی امكان مرجوع كردن و صادرات كالا به این مقاصد متأسفانه در این شرایط امكان اجرای این مساله وجود ندارد.
وی در ادامه اضافه كرد: پیرو گزارش گمرك استان بوشهر و مدیران دستگاه های مرتبط مبتنی بر عدم پذیرش كشورهای مقصد در ستاد كرونای استان مقرر شد تا اطلاع ثانوی از خروج شناورهای ایرانی به مقاصد كشورهای حاشیه خلیج فارس جلوگیری و برای شناورهای ورودی زمانی اجازه تخلیه صادر شود كه حداقل ده روز از تاریخ بارگیری در مبدا گذشته باشد.
قره بیگی درباب استفاده كارگران فعال تخلیه بار از ملزومات بهداشتی اظهار داشت: با وجود پیگیری های زیاد و مبادرت به ضدعفونی كردن مبادی ورود و خروج كالا و حتی كالاهای وارداتی، در روز سه شنبه ابتدا فعالیت اتحادیه كارگری در یكی از گمركات به سبب كمبود اقلام بهداشتی فردی جهت حفاظت در مقابل شیوع ویروس كرونا متوقف گردید كه با همكاری مسئولین ذیربط در حال رفع آن هستیم، از طرفی با درخواست تعاونی لنج داران، تقاضای صنف حمل و نقل و شركت های خدماتی تامین نیروی انسانی (كارگری) بندر دیلم در خصوص پرهیز از تجمیع نیرو و پرسنل در یك محل، این شركتها فعلاً فعالیت خودرا تا زمان بهبود شرایط معلق اعلام نمودند و تخلیه بار در گمرك دیلم را با وجود حضور كاركنان گمرك و ارائه خدمات در همه رویه های مجاز فعلاً متوقف كردند كه باتوجه به شرایط خاص فعلی این اقدام شایسته ای بود.
مدیر كل گمرك بوشهر اظهار داشت: فعالیت در گمرك دیر برای محموله های صادراتی به صورت یخچالی همانند گذشته در حال انجام می باشد و گمركات تجاری بوشهر نیز همچنان در حال فعالیت در رویه های مختلف گمركی هستند.
وی اضافه كرد: بازگشت خدمت گیرندگان، رانندگان و تجمع در گمركات از نقاط مختلف كشور یكی از مشكلاتی است كه باید برای كاهش نگرانی ها و به جهت جلوگیری از انتقال ویروس كرنا در اولویت مسئولین امر قرار گرفته و از مراجعات به گمركات كاسته شود.

1398/12/23
14:48:17
5.0 / 5
1856
تگهای خبر: تجاری , خدمات , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web