استاندار مركزی خبر داد:

پیشبینی ایجاد 15 هزار شغل ناشی از سرمایه گذاری خارجی در استان مركزی

پیشبینی ایجاد 15 هزار شغل ناشی از سرمایه گذاری خارجی در استان مركزی

به گزارش ایزو وب ایسنا/مركزی استاندار استان مركزی اظهار داشت: با عنایت به حجم قابل توجه سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته در استان مركزی پیشبینی می شود كه حداقل برای 15 هزار نیروی كار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شود.


سیدعلی آقازاده امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه رفع موانع و مشكلات سرمایه گذاری خارجی كه در شهر صنعتی كاوه ساوه با حضور معاون وزیر اقتصاد برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: با گذشت 41 سال از عمر انقلاب اسلامی بالاترین حجم سرمایه گذاری خارجی در استان مركزی امسال صورت گرفته است.
وی میزان سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته در استان مركزی را رقمی معادل یك میلیارد و 520 میلیون دلار اعلام نمود و اضافه كرد: این میزان سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته دراستان مركزی كه از جانب وزارت اقتصاد و دارایی اعلام شده در تاریخ انقلاب اسلامی بی سابقه بوده است.
وی سهم شهرستان ساوه از میزان سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته در استان مركزی را 300 میلیون دلار اعلام نمود و اضافه كرد: این میزان سرمایه گذاری در شرایطی صورت گرفته است كه كشور ما در جنگ اقتصادی با دشمنان بوده و بیشترین فشارهای اقتصادی و تحریم ها ضد نظام اسلامی بوده است.
استاندار مركزی خاطرنشان كرد: این میزان سرمایه گذاری خارجی نشانگر تلاش انجام شده توسط وزارت اقتصادو دارایی و سرمایه گذاران است. برگزاری جلسات مستمر به تقویت سرمایه گذاری خارجی و ایجاد اشتغال كمك خواهد نمود.
وی به فعالیت 27 سرمایه گذار در شهرستان ساوه كه منشاء خارجی دارند اشاره نمود و اضافه كرد: برگزاری جلسات هم اندیشی برای پشتیبانی از سرمایه گذاری خارجی باعث حفظ وضع موجود و افزایش آن در سالهای آینده خواهد شد.
آقازاده با تاكید بر اینكه توسعه سرمایه گذاری خارجی باعث رهایی از وابستگی به خارج از كشور خواهد شد، اضافه كرد: با ابلاغ یك میلیارد و 520 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از جانب وزارت اقتصاد و دارایی و با نهایی شدن طرح های سرمایه گذاری با انتقال ارز و ساخت و تجهیز واحدهای سرمایه گذاری، پیشبینی می شود كه ظرف دو سال آینده حداقل برای 15 هزار نفر اشتغال ثابت و غیرثابت ایجاد شود كه نقش مهمی در كاهش نرخ بیكاری استان خواهد داشت.1398/11/02
22:47:30
5.0 / 5
1920
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web